عضو هیئت رییسه مجلس مطرح کرد:

لزوم توجه بیشتر به پیش‌گیری از حوادث

۱۳۹۶/۰۹/۲۰ در ۱۸:۵۹

قاضی زاده هاشمی

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: باید به پیش‌گیری از حوادث توجه بیشتری شود و مسئولین راهنمایی کنند تا لایحه‌هایی برای این موضوع تهیه و قانون‌گذاری انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث شبکه رادیویی سلامت گفت: یاد گرفتیم مدیر خوبی برای حل و فصل بحران‌ها باشیم. وقتی بحرانی اتفاق می‌افتد، همه جمع می‌شوند و آن را حل می‌کنند، اما درباره این‌که چطور باید از ایجاد بحران جلوگیری کرد و مردم را آماده کرد، هنوز کار جدی انجام نشده است.

وی افزود: در حوزه قانون گذاری نیز پشتیبانی‌هایی انجام شده که به طور مثال در زمان بحران کمک مالی و اعتبار تخصیص داده می‌شود و ساختار و سازمان دارد. تمام کارها را سازمان مدیریت بحران انجام می‌دهد، اما در مورد پیش‌گیری فقط به احکام کلی توجه شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع برخورد با بحران فعال‌تر و ساختارمندتر از حوزه‌ای است که به پیش‌گیری مرتبط می‌شود. با توجه به این‌که در منطقه‌ای هستیم که انواع حوادث طبیعی و غیرطبیعی را داریم، باید به پیش‌گیری توجه بیشتری شود و مسئولین راهنمایی کنند تا لایحه‌هایی برای این موضوع تهیه و قانون‌گذاری انجام شود.

قاضی زاده هاشمی گفت: پیش‌گیری به عامل انسانی باز می‌گردد. اول مردم هستند و دوم کسانی هستند که سازوکارهایی باید پیش‌بینی کنند تا بحران مشکل کمتری ایجاد کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/wCvcc

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

ایران پزشک