سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد:

بررسی جزییات طرح ساماندهی اهدا در مراکز درمان ناباروری

۱۳۹۷/۰۱/۱۹ در ۱۹:۵۸

همتی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی جزبیات طرح ساماندهی اهدا در مراکز درمان ناباروری در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: جنبه‌های حقوقی، فقهی و علمی این طرح در کمیسیون بهداشت و درمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایران پزشک به نقل از ایسنا، احمد همتی در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در جلسات قبلی کلیات طرح ساماندهی اهدا در مراکز درمان ناباروری به تصویب رسیده بود و کمیسیون بهداشت وارد بررسی جزییات آن شد. در جلسه امروز با حضور کارشناسانی از حوزه علمیه، مرکز پژوهش‌ها و مراکز ناباروری جنبه‌های حقوقی و فقهی و علمی مورد بحث قرار گرفت.

به گفته وی، با توجه به پیچیدگی‌های این موضوع قرار شد که ادامه بررسی جزییات این طرح در جلسات دیگری مورد بررسی قرار گیرد تا مشکلات فقهی و حقوقی آن رفع شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین بیان کرد: کمیسیون بهداشت امروز کلیات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان را به عنوان کمیسیون فرعی مورد بررسی قرار داد و آن را تصویب کرد.

همتی همچنین بررسی اولویت‌های این کمیسیون در سال ۹۷ را به عنوان دیگر موارد مطروحه در این جلسه برشمرد و افزود: قرار شد تمرکز روی نظارت بر اجرای قوانین مصوب مجلس باشد؛ به خصوص طرح نظام سلامت، پرونده الکترونیک و پزشک خانواده که باید با دقت بیشتری بررسی شود.

وی همچنین با اشاره به انتخاب خاتمی از اعضای این کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک بررسی قانون خدمات کشوری، گفت: هشت نفر از اعضای این کمیسیون برای کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح یک فوریتی استفساریه تبصره یک ماده ۱۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات انتخاب شدند.

پایان پیام/

Print Friendly, PDF & Email

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک