رییس کل دادگستری استان البرز از بررسی علل مرگ کودک کرجی خبر داد:

بررسی قصور احتمالی تیم پزشکی

۱۳۹۵/۰۸/۰۱ در ۱۹:۱۵

رییس کل دادگستری استان البرز از تشکیل پرونده در رابطه با فوت دختر بچه هفت ساله حین عمل آپاندیس در کرج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، احمد فاضلیان با اعلام این خبر گفت: دادستان مرکز استان البرز به محض اطلاع از موضوع دستور اقدامات قانونی لازم در مورد بررسی موضوع و تشخیص علت فوت را صادر کرده و پرونده در حال بررسی است.

رییس کل دادگستری استان البرز در تشریح جزییات فوت دختر بچه هفت ساله حین عمل آپاندیس در کرج اظهار کرد: در این رابطه پرونده تشکیل شده و منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی هستیم.

وی افزود: روز چهارشنبه دختر بچه‌ای به دلیل درد حاد در شکم به یکی از بیمارستان‌های استان البرز مراجعه می‌کند و در قسمت اورژانس ویزیت شده و پزشک عمومی و پزشک جراح تایید می‌کنند که وی باید تحت عمل آپاندیس قرار گیرد.

فاضلیان ادامه داد: ساعت ۱۴:۳۰ روز پنجشبه وی به اتاق عمل منتقل می‌شود که بلافاصله پس از تزریق داروی بی‌هوشی توسط پزشک متخصص به دلیل ایست قلبی فوت می‌کند و عملیات احیا نیز مثمر ثمر واقع نمی‌شود.

رییس کل دادگستری استان البرز همچنین گفت: دادستان مرکز استان به محض اطلاع از موضوع دستور اقدامات قانونی لازم در مورد بررسی موضوع و تشخیص علت فوت را صادر می‌کند و توسط پزشکی قانونی نمونه‌های لازم از جسد گرفته شده و پرونده در حال بررسی است.

وی ادامه داد: از پزشکی قانونی استان البرز نیز خواسته شده با قید فوریت و دقت عمل موضوع از دو جنبه مورد بررسی قرار گیرد، اول این‌که در ابتدا مشخص کند که از جنبه درمانی و نحوه عمل بیمارستان در پذیرش چه اقداماتی صورت گرفته و ثانیا نحوه درمان وی، قصور احتمالی کادر پزشکی و همچنین ماهیت داروهای مصرف شده از حیث سلامت، تاریخ مصرف و … را مورد بررسی قرار دهد.

این مقام قضایی در استان البرز گفت: به محض مشخص شدن نتیجه، تصمیمات قضایی لازم متعاقبا اتخاذ خواهد شد.

وی افزود: تاکنون شکایتی از سوی خانواده متوفی مطرح نشده است.

فاضلیان در ادامه بیان کرد: هنوز علت فوت مشخص نیست، معاینات باید صورت گیرد و پزشکی قانونی اعلام کند که آیا دراین رابطه قصوری صورت گرفته است یا خیر؟

رییس کل دادگستری استان البرز همچنین گفت: در حال حاضر نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر کرد و پرونده تحت بررسی است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/re80m

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک