بررسی وضعیت بهداشتی رستوران‌ها با استفاده از سامانه وزارت بهداشت

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ در ۰۰:۵۶

مسافران نوروزی با استفاده از سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران‌ها می‌توانند وضعیت بهداشتی رستوران‌های اطراف خود را بررسی کنند.

به گزارش ایران پزشک، حمید انصاری، مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت با بیان این مطلب، گفت: علاوه بر برنامه‌های گسترده و جاری این معاونت از ۱۵ اسفند ماه ۹۶ الی ۱۵ فروردین ۹۷ برنامه سلامت نوروزی با حضور ۲۷۰۰ اکیپ بازرسی بهداشت محیط در ساعات اداری و بیش از ۱۲۰۰ اکیپ در ساعات غیر اداری در حال برگزاری است.

وی افزود: این بازرسی‌ها از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی با اولویت کنترل بهداشت فردی و مواد غذایی از جمله نانوایی‌ها، رستوران‌ها، مراکز فروش فست فودها، قنادی‌ها و همچنین اماکن اقامتی، هتل‌ها، آرایشگاه‌ها و سایر اماکن توسط بازرسان بهداشت محیط معاونت‌های بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و تحت نظارت مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت انجام می‌گیرد.

انصاری اظهار کرد: در طول ایام نوروز سامانه بهداشت ۱۹۰ به طور شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی پیرامون تخلفات بهداشتی در سراسر کشور است.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به طراحی نرم افزار سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران‌ها توسط این معاونت بیان کرد: کاربرانی که این نرم افزار را در اختیار دارند می‌توانند با اتصال به اینترنت گوشی تلفن همراه در هر نقطه‌ای از کشور موقعیت رستوران‌های اطراف محل استقرار خود را مشاهده کرده و وضعیت آن‌ها را از نظر رتبه بهداشتی ببینند.

انصاری گفت: کاربران می‌توانند در این سامانه نظرات خود را در زمینه وضعیت رستوران‌ها در یکی از چهار گزینه عالی، خوب، متوسط و ضعیف ثبت کنند.

وی اضافه کرد: کاربران علاوه بر این با کلیک روی آیکون رستوران مورد نظرشان می‌توانند ضمن ملاحظه درجه بهداشتی رستوران، اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت بهداشتی آن رستوران به دست آورند و برای استفاده از آن رستوران تصمیم گیری کنند.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در پایان گفت: نرم افزار سامانه اطلاع رسانی و رتبه بندی بهداشتی رستوران‌ها ویژه اندروید از طریق پایگاه اطلاع رسانی معاونت بهداشت وزارت بهداشت قابل نصب است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/QgtaC

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک