برنامه یک ماهه سلامت نوروزی با محوریت نظارت بر اغذیه‌فروشی‌ها

۱۳۹۶/۱۲/۲۶ در ۰۹:۴۴

فرهادی

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت با محوریت نظارت بر اغذیه فروشی‌ها و اماکن مسافرتی که از پانزده اسفند ۹۶ آغاز شده، تا پانزده فروردین سال ۹۷ ادامه دارد.

به گزارش ایران پزشک، محسن فرهادی گفت: امروز مانوری با حضور بازرسان بهداشت محیط و همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط برای نظارت بر بهداشتت اماکن حساس به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه با مشارکت فعال بازرسان بهداشت محیط در قالب اکیپ‌های نظارتی از ساعت ۱۵ روز شنبه ۲۶ اسفند آغاز می‌شود و با حضور ۸۰ تیم سیار بازرسی از سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی با تجهیزات کامل پرتابل (سیار) سنجش مداخله‌ای در محل و ۱۰ تیم سیار ممیزی دفاتر خدمات سلامت برگزار می‌شود.

فرهادی اظهار کرد: هدف از این برنامه، نمایش تمهیدات اتخاذ شده برای حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی و ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه به منظور کاهش و کنترل بیماری‌های مرتبط با غذا است.

وی بیان کرد: نظارت بر مراکز و اماکن هدف برنامه از جمله هتل‌ها، متل‌ها، مهمان‌پذیرها، مسافرخانه‌ها و همه اماکن اقامتی، اماکن بین راهی، اماکن تفریحی و پارک‌ها، رستوران‌ها، کترینگ‌ها، مراکز فروش فست فود، اغذیه فروشی‌ها، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها، فروشگاه‌های آجیل و خشکبار، فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی، سرویس‌های بهداشتی عمومی، فرودگاه‌ها، راه آهن، پایانه‌های مسافربری و سرویس‌های حمل و نقل بین شهری و همچنین نمونه برداری‌های هدفمند مواد غذایی در راستای کنترل بهداشت مواد غذایی، نظارت بر آب آشامیدنی، رسیدگی به شکایات مردمی، رتبه بندی بهداشتی رستوران‌ها در اولویت است.

فرهادی گفت: در حاشیه برگزاری این مانور، نمایشگاه فعالیت‌های بهداشت محیط و دفاتر خدمات سلامت و نمایش تجهیزات پرتابل سنجشی تیم‌های سیار بهداشت محیط و دستاوردهای سامانه بهداشت ۱۹۰ نیز برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/XnsIe

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک