برون‌سپاری برخی امور اجرایی اداره کل تجهیزات پزشکی به انجمن‌ها و اتحادیه‌ها

۱۳۹۶/۱۲/۰۷ در ۱۲:۲۰

تجهیزات پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به اهمیت تشکیل کنسرسیوم انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی٬ گفت: موضوع کنسرسیوم مد نظر اداره کل تجهیزات پزشکی است و قصد داریم به آن کارهایی واگذار کنیم.

به گزارش ایران پزشک٬ نشست رونمایی طرح تفویض و برون‌سپاری بخشی از امور اجرایی اداره کل تجهیزات پزشکی به کنسرسیوم انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی در راستای برنامه ششم توسعه و دفاتر الکترونیکی خدمات سلامت برگزار شد.

در ابتدای این نشست٬ نسیم تربتی٬ رییس اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی درباره برون‌سپاری برخی از کارهای اداره کل تجهیزات پزشکی به انجمن‌ها و اتحادیه‌ها گفت: قرار بر این شد که در فاز اول برخی امور در زمینه ثبت نمایندگی خارجی، خدمات پس از فروش، رتبه بندی و شناسنامه شرکت‌های تجهیزات پزشکی را برون‌سپاری کرده و از ظرفیت انجمن‌ها و اتحادیه‌ها نیز استفاده کنیم.

وی افزود: طی جلسه‌هایی که برگزار شد٬ قرار شد کنسرسیومی با محوریت انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی باشد و تفاهم‌نامه‌ای نیز با کنسرسیوم امضا شود و قرار بود این کار تا ۲۴ بهمن انجام شود. عقد تفاهم‌نامه به تاریخ ششم اسفند ماه منتقل و قرار شد امروز افتتاحیه و تنظیم تفاهم‌نامه انجام شود.

در ادامه این نشست٬ رضا مسائلی٬ مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به اهمیت تشکیل کنسرسیوم٬ گفت: موضوع کنسرسیوم مد نظر اداره کل تجهیزات پزشکی است و قصد داریم به آن کارهایی واگذار کنیم.

وی با بیان این‌که طی روزهای اولیه که صحبت‌هایی با انجمن صنفی انجام و‌ پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای آماده شد٬ افزود: نظام جدید کنترل کیفی کشور نیز در حال طراحی است و تحولات شکلی و محتوایی قابل ملاحظه‌ای در این نظام وجود خواهد داشت. جایگاه انجمن صنفی تولیدکنندگان در این راستا بسیار مهم است.

مشاور وزیر بهداشت با بیان این‌که کنسرسیوم باید یک هیئت مدیره مشخص کند٬ اظهار کرد: انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور طی دو ماه گذشته کارهای ارزش‌مند و متراکمی انجام دادند و دفتر و امکاناتی برای انجام کارها تجهیز کردند. می‌خواهیم برای تشکیل کنسرسیوم٬ تاریخی مشخص شود و این موضوع را مطالبه می‌کنیم. تشکیل کنسرسیوم تعارف نیست و بر اجرای فعالیت‌های انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی نظارت خواهد داشت و انجمن نیز به این موضوع باید احترام بگذارد.

گفتنی‌ست در این نشست با توافق نماینده انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی٬ پایان اردیبهشت ماه ۹۷ به عنوان تاریخ تشکیل کنسرسیوم انجمن‌ها و اتحادیه‌های تجهیزات پزشکی مشخص شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/QkVGP

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک