برون سپاری خدمات سلامت، راهی برای اشتغال‌زایی

۱۳۹۶/۰۹/۰۶ در ۲۲:۰۰

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این‌که برخی خدمات حوزه سلامت باید برون سپاری شوند، گفت: در صورت ورود بخش خصوصی به حوزه سلامت، اشتغال‌زایی بهبود و چابک سازی دولت نیز محقق می‌شود و از سویی دولت نیز به امر سیاست گذاری می‌پردازد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، رسول خضری با تاکید بر ضرورت برون سپاری برخی خدمات حوزه سلامت و بیان این‌که مجلس از این موضوع حمایت می‌کند، گفت: وزارت بهداشت باید سیاست گذاری مناسبی را برای تحقق این موضوع در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: برون سپاری خدمات یکی از راه‌کارهای مهم اشتغال‌زایی و حمایت از بخش خصوصی است؛ البته به شرطی که بیمه‌ها پای کار بیایند و حلقه ارتباطی بیمار و پزشک توسط بیمه‌های کارآمد ایجاد شود.

وی همچنین از کمبود بیش از ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور انتقاد کرد و گفت: امکان ساخت سالانه بیش از ۴ الی ۵ هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود ندارد؛ بنابراین برای تامین مابقی باید بخش خصوصی و بیمارستان‌های زنجیره‌ای خیرین سلامت ورود کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در صورت ورود بخش خصوصی به حوزه سلامت، اشتغال‌زایی بهبود و چابک سازی دولت نیز محقق می‌شود و از سویی دولت نیز به امر سیاست گذاری می‌پردازد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که با برون سپاری خدمات، بخش عمده‌ای از مشکلات حوزه سلامت رفع می‌شود، بیان کرد: البته بیمه‌ها باید تقویت شوند تا پرداختی از جیب مردم نداشته باشیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/AX1HM

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک