برگزاری نخستین کارگاه گیاهان دارویی و محصولات ارگانیک در تهران

۱۳۹۶/۱۰/۲۴ در ۱۶:۲۷

نخستین کارگاه آموزشی گیاهان دارویی و محصولات ارگانیک با حضور ۱۱۰ نفر از بازنشستگان کشوری استان تهران در محل سالن همایش‌های وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش ایران پزشک، محمدرضا ترابی، معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری در نخستین کارگاه آموزشی ترویج گیاهان دارویی و محصولات ارگانیک گفت: فعالیت کارگروه گیاهان دارویی و محصولات ارگانیک و سفیران بازنشستگی مربوطه باید با جدیت و برنامه ریزی پیگیری شود.

ترابی با بیان این‌که سفیران هشت‌گانه بازنشستگان کشوری مسئولیت ترویج و آموزش موضوعات مختلف را برای بازنشستگان بر عهده دارند، افزود: سفیران هشت‌گانه بازنشستگان کشوری شامل تغذیه سالم، ورزش و تندرستی، کارآفرینی بانوان و آقایان، نخبگان و فرهیختگان، پیشگیری از آلزایمر، مهارت آموزی و گیاهان دارویی و تغذیه با محصولات ارگانیک به صورت داوطلب در پنج منطقه شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز کشور فعالیت می‌کنند.

در این نشست که به همت مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری استان تهران و با استقبال بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگی استان تهران برگزار شد، احمد اصغرزاده، مشاور معاون باغبانی و سرپرست گروه محصولات گواهی شده و ارگانیگ وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اهمیت تولید محصولات ارگانیک گفت: در حال حاضر ۸۴ هزار هکتار از زمین‌های زراعی کشور زیر کشت محصولات ارگانیک است. تولید محصول ارگانیک به معنای استفاده از آخرین دانش روز فیزیولوژی، مبارزه با آفات و بیماری و تغذیه است که مجموع‌شان می‌تواند منجر به افزایش محصول شود.

اصغرزاده با بیان این‌که تقاضا باعث افزایش تولید محصول می‌شود، گفت: جامعه باید خودبه‌خود به سمتی پیش رود که نیاز به تولید این محصولات همه‌گیرشده و افراد برای حفظ سلامت خود و محیط زیست به مصرف محصولات ارگانیک روی آورند.

در این کارگاه آموزشی همچنین در خصوص وضعیت کشت محصولات ارگانیک و چگونگی کشت و دریافت مجوزهای لازم برای تولید و توزیع محصولات، آشنایی با گیاهان دارویی و چگونگی کاشت و برداشت این گیاهان در ایران، آثار قابل توجه داروهای گیاهی در درمان بسیاری از بیماری‌ها و اثر مثبت آن در اقتصاد کشور بحث و گفت‌وگو شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/MP5om

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک