عضو هیئت مدیره انجمن علمی گفتار درمانی:

بزرگ‌ترین مشکل جامعه توان خواه، بیمه است

۱۳۹۶/۰۶/۲۴ در ۲۱:۲۶

عضو هیئت مدیره انجمن علمی گفتار درمانی با ابراز تاسف از این‌که هنوز توانبخشی، کاردرمانی، گفتاردرمانی و شاخه‌های دیگر تحت پوشش بیمه نیستند، گفت: با وجود سفارشاتی که از طرف مقام معظم رهبری در اعلام و ابلاغ سیاست‌های سلامت و درمان داشتند و همین طور دستورات ریاست جمهوری در این زمینه طی دوره قبل و این دوره جایگاه توانبخشی در دولت مشخص نیست.

به گزارش ایران پزشک، اتابک وثوقی با اشاره به جایگاه توانبخشی در نظام سلامت، گفت: امروزه توانبخشی دهه ششم خود را در کشور طی می‌کند و رشد سطح توانبخشی از سطح سوم پیشگیری به سطح یکم پیشگیری و درمان در دنیا رسیده است.

وی با ابراز تاسف از این‌که هنوز توانبخشی، کاردرمانی، گفتاردرمانی و شاخه‌های دیگر تحت پوشش بیمه نیستند، اظهار کرد: متاسفانه با وجود سفارشاتی که از طرف مقام معظم رهبری در اعلام و ابلاغ سیاست‌های سلامت و درمان داشتند و همین طور دستورات ریاست جمهوری در این زمینه طی دوره قبل و این دوره جایگاه توانبخشی در دولت مشخص نیست.

عضو هیئت مدیره انجمن علمی گفتار درمانی با اشاره مشکلات در این حوزه به خاطر ناهماهنگی‌های بخش‌های مختلف، گفت: سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، نظام پزشکی، آموزش و پرورش استثنایی هر کدام قسمتی از کار را برعهده دارند و چون توانبخشی جایگاه مدونی ندارد اولا کارهای موازی با هم هزینه‌های مالی دارد و اسراف در بیت المال است و از یک طرف دیگر مدیریت و استراتژی صحیحی که به وجود نمی‌آید باعث آزار همکاران و جامعه توانخواه و مددجو خواهد بود.

وی با بیان این‌که مشکل جامعه توانبخشی فقط بیمه نیست در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: با این حال بزرگ‌ترین مشکل جامعه توان خواه بیمه است. بر اساس تفکری که در جامعه توانبخشی داریم می‌گوییم هر وقت یک فرد توان خواه یا مددجو به هدفش برسد همان هدف ما است و ما برای رسیدن به این قضیه باید تلاش کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/y1DqG

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک