رییس انجمن علمی شنوایی‌ شناسی مطرح کرد:

به کار گیری افراد غیرمتخصص در شنوایی شناسی

۱۳۹۵/۱۲/۰۲ در ۱۹:۲۱

رییس انجمن علمی شنوایی‌ شناسی ایران ضمن اظهار تاسف از سکوت وزارت بهداشت درباره ویزیت بیماران شنوایی شناسی توسط افراد فاقد مدرک معتبر در برخی کلینیک‌های متفرقه، گفت: اخیراً نامه‌ای از طرف انجمن برای معاون درمان وزارت بهداشت ارسال کردیم و خواستیم در این مورد بسیار صریح و آشکار اعلام موضع کنند تا حق دخالت این افراد به واسطه ابلاغیه این معاونت سلب شود.

به گزارش ایران پزشک، بهرام جلائی، رییس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: متاسفانه در شرایط کنونی در بخش‌هایی از رشته شنوایی‌شناسی دست‌اندازی برخی تخصص‌های طب گوش، حلق و بینی مشهود است.

وی ادامه داد: بخشی از وظایف شنوایی شناسی به صورت آموزش به افرادی که فاقد مدرک تحصیلی معتبر هستند، ارائه می‌شود. این افراد در کلینیک‌های متفرقه بیمار ویزیت می‌کنند و دست به گوش بیماران می‌زنند که اقدام کاملاً غیرقانونی محسوب می‌شود.

جلائی ضمن اظهار تاسف از سکوت وزارت بهداشت در مقابل این مسائل، اظهار کرد: اخیراً نامه‌ای از طرف انجمن برای معاون درمان وزارت بهداشت ارسال کردیم و خواستیم در این مورد بسیار صریح و آشکار اعلام موضع کنند تا حق دخالت این افراد به واسطه ابلاغیه این معاونت سلب شود.

جلائی عنوان کرد: اتفاق اشتباهی که افتاده به کارگیری افراد غیر متخصص توسط افرادی است که فکر می‌کنند رشته شنوایی شناسی فقط اپراتوری است، در حالی که این طور نیست به گونه‌ای که هر تست و آزمون اصولی دارد.

رییس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران افزود: به عنوان مثال در زمینه تعادل کتاب‌ها و رفرنس‌های زیادی در خصوص نوع تست‌ها، انجام و نتایج تست‌ها ذکر می‌شود، اما یک فرد با دو جلسه آموزش چطور می‌تواند کل شنوایی شناسی را که به ۴ تا ۶ سال مطالعه احتیاج دارد، فرا گیرد. اتفاقی که می‌افتد گزارشی اشتباه است که از خروجی تست‌ها و گزارش افراد غیر متخصص بیرون آمده و باعث سرگردانی بیماران می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/FBRzy

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک