مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد:

بودجه ٧۵٠٠ میلیاردی سال ٩٧ مجلس برای بدهی‌های بیمه سلامت

۱۳۹۶/۱۲/۰۲ در ۲۰:۱۲

موهبتی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کمیسیون تلفیق رسیدگی به بودجه سال ۹۷ در مجلس تصویب کرد که ۷۵۰۰ میلیارد تومان از طریق اوراق اسناد خزانه در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار بگیرد و بدهی‌ها پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، طاهر موهبتی گفت: یکی از چالش‌های جدی ما در سازمان بیمه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر، بدهی این سازمان‌ها به مراکز ارائه خدمت است و این اتفاق سال‌هاست که ادامه دارد. باید این مشکل آسیب شناسی شود تا تداوم پیدا نکند.

وی افزود: از سال ۹۵ حدود ۴۴۰۰ میلیارد زیان انباشته و ۱۰۰۰ میلیارد نیز عدم وصول داشتیم. متاسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی پرداخت‌های خود را انجام نمی‌دهند که این موضوع باعث ایجاد مشکل در کار ما و ارائه خدمت می‌شود.

موهبتی ادامه داد: همه این مسائل باعث ایجاد بدهی شده که تا پایان سال ۹۶ بر اساس گزارش رسمی هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت به ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کمیسیون تلفیق رسیدگی به بودجه سال ۹۷ در مجلس تصویب کرد که ۷۵۰۰ میلیارد تومان از طریق اوراق اسناد خزانه در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار بگیرد و بدهی‌ها پرداخت شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ADQQb

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک