رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

بیماری بیولوژیک در کشور اتفاق نیفتاده است

۱۳۹۶/۰۸/۱۱ در ۱۳:۰۲

گویا

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص بیماری‌های بیولوژیک در کشور گفت: تاکنون چنین موردی اتفاقی نیفتاده است.

به گزارش ایران پزشک به نقل از ایسنا، محمد مهدی گویا امروز در جمع خبرنگاران گفت: زندگی در مناطق پر ازدحام، راهپیمایی طولانی مدت، استفاده از غذاهای نامناسب یا آب غیرمطمئن می‌تواند زمینه بیماری‌های تنفسی و اسهالی را فراهم کند.

وی افزود: در کشور عراق نگران بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان نیستیم، بلکه نگرانی در زمینه بیماری‌های تنفسی به ویژه آنفولانزا و بیماری‌های اسهالی است.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به این‌که این وزارت‌خانه تا حد ممکن اقدامات لازم برای پیشگیری از این بیماری‌ها را برای زائران اربعین انجام داده است، بیان کرد: زائران اربعین حسینی خود نیز باید مراقب بیماری‌های تنفسی و بیماری‌های اسهالی باشند.

گویا ادامه داد: هر ساله از شش ماه قبل از شروع عزیمت زائران به کشور عراق اقدامات لازم و هماهنگی‌ها انجام می‌شود. در این زمینه نشست‌های مختلفی با کشور عراق برگزار شد و هماهنگی‌های لازم نیز صورت گرفت تا این حرکت عظیم با کمترین خسارت انجام شود.

وی ادامه داد: پیشگیری‌ از بیماری‌ها در اربعین اولویت دارد، اما آمادگی برای درمان بیماری‌ها در طول مسیر نیز وجود دارد.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص بیماری‌های بیولوژیک در کشور گفت: تاکنون چنین موردی اتفاقی نیفتاده است.

گویا با اشاره به اهمیت کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان اظهار کرد: بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان دارای ویژگی‌های خاص از جمله خسارت سنگین برای مردم و کشور است و راه‌های کنترل پیچیده‌ای دارند که حتی با درمان نیز ممکن است به مرگ بیمار منجر شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/mXe1e

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک