یک کارشناس صنعت بیمه:

بیمه‌های تکمیلی هر ساله متحمل خسارت‌های بسیاری می‌شوند

۱۳۹۶/۰۳/۰۴ در ۲۰:۰۹

بیمه

یک کارشناس صنعت بیمه با اشاره به نیاز حداکثری مردم به خدمات درمانی در کشور، گفت: هدف اصلی بیمه‌های بازرگانی و تکمیلی بر اساس قانون در سودآوری و منفعت مالی است؛ در حالی‌که در ۱۰ سال گذشته به دلیل پایین بودن نرخ این بیمه‌ها و افزایش نیاز مردم به خدمات بهداشت و درمان، بیمه‌های تکمیلی بدون سودآوری و افزایش نرخ سود کار خود را ادامه می‌دهند.

به گزارش ایران پزشک، محمد احد تدینی با اشاره به تفاوت بیمه‌های تکمیلی و پایه، گفت: بیمه‌های پایه در کشور وظیفه پیشگیری و درمان بیماری‌ها را بر عهده داشته و به نوعی متولی درمان در کشور هستند، اما بیمه‌های تکمیلی خارج از این وظیفه با در دست داشتن بازار در صنعت بیمه خدماتی را بر اساس آیین نامه‌های اجرایی و مدت دار ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به نیاز حداکثری مردم به خدمات درمانی در کشور، اظهار کرد: هدف اصلی بیمه‌های بازرگانی و تکمیلی بر اساس قانون در سودآوری و منفعت مالی است؛ در حالی‌که در ۱۰ سال گذشته به دلیل پایین بودن نرخ این بیمه‌ها و افزایش نیاز مردم به خدمات بهداشت و درمان، بیمه‌های تکمیلی بدون سودآوری و افزایش نرخ سود کار خود را ادامه می‌دهند.

این کارشناس درمان در صنعت بیمه ادامه داد: ورود بیمه‌های تکمیلی به بازار بیمه و درمان در کشور یک ورود بدون زیر ساخت و بنیان بوده است؛ علاوه بر این با توجه به عدم همکاری بیمه‌های پایه با بیمه‌های بازرگانی، امروزه فرصت کار و درآمد مطلوب از بیمه‌های بازرگانی گرفته شده است.

تدینی با بیان این‌که روند کار بیمه‌های تکمیلی امروزه خسارت محور شده در برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: به دلیل ارائه خدمات درمانی نامناسب در کشور، بسیاری از بیمه‌های تکمیلی هر ساله متحمل خسارت‌های بسیاری می‌شوند و این موضوع باعث می‌شود تا بیمه‌های بازرگانی اشتیاقی به ارائه خدمات بیمه‌ای کلان در کشور نداشته باشند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/wop8n

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک