تئاتری درمانی که تماشاگران بازیگران اصلی آن هستند

۱۳۹۶/۱۱/۱۹ در ۲۳:۵۲

نمایش درمانی گُسل با بازی تماشاگران اواخر بهمن‌ ماه ۹۶ در اریکه سمر اجرا می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، تئاتر درمانی – آپارتمانی گُسل با نویسندگی سید حسن حسینی، سعید میرزایی و هانیه وزیرپناه و کارگردانی مشترک سید حسن حسینی و سعید میرزایی اواخر بهمن‌ ماه ۹۶ در موسسه اریکه سمر اجرا می‌شود.

گُسل داستان نمایش زندگی پسری به نام بُوی بُوی است که از زمان تولد تا مراحل رشد اجتماعی‌اش در جامعه روایت می‌شود. در این نمایش موقعیت‌های مختلفی نشان داده می‌شود که بُوی بُوی در خانواده و جامعه دچار بحران هویت شده است.

تحلیل اطلاعات  و داده‌های حوزه روانشناسی تئاتر درمانی گُسل بر عهده موسسه روان‌شناسی مسیر است.

از ویژگی‌های نمایش گُسل می‌توان به ظرفیت محدود تماشاگر اشاره کرد که در هر اجرا فقط ۵ مخاطب می‌توانند اثر را ببینند و خود بازیگر این نمایش خواهند شد؛ مخاطبانی که با حضورشان موقعیت‌های نمایش را خلق می‌کنند.

نمایش گُسل یک وضعیت دراماتیک است که مخاطبین با چالش‌هایی که در نمایش وجود دارد، درگیر موقعیت‌ها می‌شوند. مکان اجرایی نمایش در یک آپارتمان اتفاق می‌افتد، اما جهان اثر در این آپارتمان به شکلی طراحی شده که نمادی از درونیات شخصیت اصلی نمایش است. شکست زمان با نوع تغییرات فضایی از وسایل صحنه و موسیقی و افکت، ما را به لایه‌های پنهانی نمایش سوق می‌دهد.

بازیگران ثابت گُسل، رسول صوری، پگاه پورجهانی، پریا ابراهیمی، پوریا سعیدیان، سبحان بابائی، مرضیه موسوی، الهام شیخ علیزاده، نیلوفر محمدی، امیررضا کوشانی، احمد ابراهیم‌وند، علی ناصری، علی سعیدیان، علیرضا اسفندیار، علیرضا سلطان‌علی و ارغوان طاهری‌فرد هستند.

سایر عوامل این اثر نمایشی؛ هانیه وزیر پناه (مشاوره روانشناسی)، ارم هوربد (تهیه کننده)، امیر رضا هرمزی (مدیر اجرایی)، رسول صوری و پگاه پورجهانی (دستیار کارگردان)، پریا ابراهیمی (منشی صحنه)، سبحان بابائی (مدیر صحنه)، سعید میرزایی (طراح پوستر و ساخت تیزر) و علی‌اکبر مجدراد (روابط‌عمومی) هستند.

نمایش درمانی – آپارتمانی گُسل در روزهای ۲۵ الی ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در موسسه اریکه سمر به نشانی پاسداران، دروس، خیابان فکوریان خیابان اسلامیه شرقی، بن‌بست حبیبی، پلاک ۴ روی صحنه می‌رود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/7IU7I

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک