تاثیر اصلاح رژیم غذایی در پیشگیری از سرطان پستان

۱۳۹۶/۰۷/۲۰ در ۱۹:۱۱

نتایج حاصل از یک پژوهش که توسط گروه پژوهشی پیشگیری از سرطان پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی انجام گرفت، نشان می‌دهد تغذیه و اصلاح رژیم غذایی و همچنین کنترل وزن به عنوان یک متغیر محیطی قابل تغییر و تاثیرگذار در پیشگیری از سرطان پستان است که می‌تواند میزان ابتلا به سرطان پستان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به گزارش ایران پزشک، مریم کوشا، کارشناس گروه پیشگیری از سرطان در خصوص مطالعه انجام شده گفت: رژیم غذایی و کنترل وزن به عنوان یکی از عوامل مهم سبک زندگی در بروز سرطان پستان است که می‌توان با متعادل ساختن رژیم غذایی (مصرف چندین بار روزانه غلات و نان سبوس‌دار، میوه و سبزیجات و فرآورده‌های لبنی) و مطلوب نگه داشتن وزن از ابتلا به سرطان پستان تا حد زیادی پیشگیری کنیم.

وی افزود: در این مطالعه که روی ۲۷۳ فرد مبتلا به سرطان پستان و ۲۷۳ فرد بدون سابقه ابتلا به سرطان پستان در این پژوهشکده انجام گرفت، به مقایسه وضعیت تغدیه و رژیم غذایی و کنترل وزن در دو گروه زنان مبتلا به سرطان پستان و زنان فاقد آن پرداخته شد که اختلاف معناداری بین دو گروه نشان داد.

کوشا در پایان گفت: بدیهی است با توجه به شیوع بالای این سرطان در میان زنان، می‌توان با اصلاح رژیم غذایی و متعادل نگه داشتن وزن، نقش موثری در پیشگیری از سرطان پستان داشت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/5o86v

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک