دبیر اجرایی شانزدهمین کنگره انکولوژی و هماتولوژی:

تاکید پزشکان بر استفاده از داروی خارجی نیست، بر کیفیت است

۱۳۹۶/۰۹/۰۳ در ۰۷:۳۰

رضوانی

دبیر اجرایی شانزدهمین کنگره انکولوژی و هماتولوژی درباره آخرین پروتکل‌های بومی درمان سرطان در کشور، گفت: ما نمی‌توانیم از خودمان درمان طراحی کنیم و درمان‌های انکولوژی در جهان از استاندارد بین المللی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، علیرضا رضوانی در حاشیه این کنگره که در شیراز برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: شانزدهمین کنگره سالانه انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی در شیراز برگزار شد. معمولا آخرین اطلاعات و پیشرفت‌های درمان بیماران انکولوژی در این کنگره مورد بحث قرار می‌گیرد.

این فوق تخصص مدیکال انکولوژی و هماتولوژی افزود: تقریبا تمام فوق تخصصان انکولوژی و هماتولوژی در این کنگره شرکت می‌کنند و حتی از رشته‌های دیگر مرتبط با درمان سرطان نیز در این کنگره شرکت کردند و یک سخنران خارجی از ایتالیا نیز داشتیم.

رضوانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پزشک درباره آخرین پروتکل‌های بومی درمان سرطان در کشور، بیان کرد: ما نمی‌توانیم از خودمان درمان طراحی کنیم و درمان‌های انکولوژی در جهان از استاندارد بین المللی برخوردار است. گاهی برخی درمان‌ها هزینه بردار است و به همین علت مدیریتی بر اساس نیازهای داخلی و در دسترس بودن داروها انجام می‌شود.

دبیر اجرایی شانزدهمین کنگره انکولوژی و هماتولوژی در پاسخ به سوال دیگری درباره تاکید برخی پزشکان بر مصرف داروهای خارجی اظهار کرد: پزشکان کشور بر استفاده از داروهای خارجی تاکید نمی‌کنند و فقط کیفیت دارو برای پزشک اهمیت دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/GLW0z

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک