معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:

تجهیز و آماده‌سازی بیمارستان‌های مرزی و پشتیبان برای مراسم اربعین + ویدیو

۱۳۹۵/۰۸/۲۲ در ۱۵:۲۱

معاون درمان وزارت بهداشت از اعزام ۷۰۰۰ نیروی امدادی و تخصصی از طریق دانشگاه‌های سراسر کشور به مرزها برای ارائه خدمت به زائرین اربعین خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، محمد آقاجانی با بیان این‌که امسال امکانات و تمهیدات لازم برای مراسم اربعین در نظر گرفته شده، گفت: برای این مراسم به تعداد کافی آمبولانس زمینی، اتوبوس آمبولانس و چهار فروند بالگرد اعزام شده است. همچنین ۷۰۰۰ نیروی امدادی و تخصصی نیز از طریق دانشگاه‌های سراسر کشور به مرزها اعزام شده‌اند.

وی افزود: در عین حال بیمارستان مرز مهران به خوبی تجهیز شده و با تمام ظرفیت امدادرسانی می‌کند. در بیمارستان ایلام نیز اتاق آی‌ سی‌ یو را فراهم کردیم تا خدمت‌رسانی مناسبی داشته باشیم.

آقاجانی با بیان این‌که نیروهای اورژانس سه مرز شلمچه، چذابه و مهران را پوشش می‌دهند، گفت: در عین حال راه‌های مواصلاتی که به استان‌های مرزی نیز ختم می‌شوند در پوشش نیروهای اورژانس هستند و البته از نیروهای اورژانس تشکر می‌کنم که در انتقال مصدومان حادثه تروریستی سامرا و حادثه تصادف اتوبوس به موقع عمل کردند.

آقاجانی همچنین اظهار کرد: در این مراسم خدمات بهداشتی مناسبی هم در جهت بهداشت عمومی و هم در جهت بهداشت محیط از سوی نیروهای بهداشتی ارائه می‌شود. در عین حال ذخیره خونی و دارویی در نظر گرفته شده نیز کافی است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/uOe3Z

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک