رضایت هشتاد درصدی مردم از پیشرفت بخش سلامت

تحقق ۲۱ ماهه یک انتظار ۲۵ ساله!

۱۳۹۴/۱۱/۱۷ در ۱۲:۲۶

معاون درمان وزارت بهداشت و دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت در حاشیه مراسم افتتاحیه بیمارستان حشمتیه سبزوار گفت: دولت یازدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که ۶۷ درصد بیمارستان‌های دانشگاهی و ۷۳ درصد کل تخت‌های این بیمارستان‌ها، فرسوده و غیرایمن بودند و متوسط عمر این بیمارستان‌ها ۳۵ سال بود.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، محمد آقاجانی ضمن بیان اینکه ۵۴ هزار تخت از ۹۶ هزار تخت موجود در بیمارستان‌های دانشگاهی فرسوده بود، اظهار کرد: طبق محاسبات انجام شده با اعتبارات موجود، بهسازی و نوسازی بیمارستان‌ها، حداقل ۲۵ سال به طول می‌انجامید.

دبیر ستادکشوری برنامه تحول سلامت گفت: کهنگی و خرابی در و دیوار بیمارستان، کمبود تخت، بی‌کیفیتی غذا، در دسترس نبودن پرستار، سردرگمی و معطل شدن بیماران و رنجی که همراهان بیمار هنگام تردد در بیمارستان متحمل می‌شوند، چیزی نبود که بتوان ساده از کنارش گذشت.

وی افزود: امید، برنامه‌ریزی و همت، کاری که نشدنی به نظر می‌رسید را شدنی کرد و ارائه خدمات شایسته به هموطنان و حفظ کرامت آنها سرلوحه فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه سلامت قرار گرفت.

آقاجانی اظهار کرد: هنگامی که آیین و اراده ما در کنار هم قرار بگیرند، بر دردها و رنج‌ها غلبه خواهیم کرد.

معاون درمان، تلاش در راستای افزایش رفاه اجتماعی مردم با بازپیرایی و بهسازی بیمارستان‌ها، به عنوان یک نهاد اجتماعی بزرگ و یک سازمان کوچک پراهمیت را مهم دانست و افزود: بازسازى ۲ میلیون مترمربع کف، دیوار و سقف و فضای بستری در ۵۷۰ بیمارستان دانشگاهی با میانگین پیشرفت فیزیکی، ۷۳ درصد در ۲۰ ماه اخیر و نوسازی ۳۹ هزار تخت بیمارستانی، رضایتمندی بیش از ۸۰ درصد آحاد مردم را به ارمغان آورده است. 

وی اداره صحیح بیمارستان‌ها از لحاظ ارایه خدمات ایمن و استاندارد، داشتن پرسنلی شاداب و مشتاق در ارایه خدمات به مردم با توزیع ۷۷۷۸۴ قلم تجهیزات و هتلینگ، توزیع ۲۴ هزار تجهیزات سرمایه‌ای متوسط و سنگین در بیمارستان‌های موجود و جدیدالاحداث را از دستاوردهای این مهم در ۲۰ ماه اخیر دانست.

آقاجانی از بازسازی ۱۲۰ بخش اورژانس بیمارستانی و ۳۵۰۰ اتاق عمل و توسعه بخش‌های ویژه بزرگسالان، اطفان و نوزادان با پتانسیل ۱۴۰۰ تخت به عنوان مهمترین برنامه‌های این طرح یاد کرد و افزود: این طرح ادامه دارد و ما می‌خواهیم بیماران را به حقشان برسانیم.

در پایان دبیر ستاد کشوری طرح تحول نظام سلامت ضمن سپاس از همراهی و پشتیبانی رئیس جمهور محترم و تشکر از حمایت‌های وزیر بهداشت گفت: کار تیمی، همدلی و تلاش دست‌اندرکاران حوزه سلامت ستاد وزارتی و دانشگاه‌ها در اجرای بزرگترین پروژه ساخت و ساز در حوزه سلامت پس از پیروزی انقلاب اسلامی قابل تقدیر است و آن را ارج می‌نهیم.

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/YIvpX

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک