در صبحانه کاری وزرای ارتباطات و بهداشت مطرح شد:

تحول دیجیتال در حوزه سلامت

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ در ۲۰:۱۲

آذری جهرمی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که باید کارگروهی مشترک برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود، گفت: باید شاخص‌هایی برای آزادسازی امور و سپردن به کسب و کارهای نوپا مشخص شود.

به گزارش ایران پزشک، محمد جواد آذری جهرمی در جلسه صبحانه کاری با وزیر بهداشت در ستاد وزارت بهداشت برای پیش برد اهداف و همکاری‌های مشترک با وزارت بهداشت پیشنهاد داد، کارگروهی مشترک میان دو وزارت‌خانه برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این‌که در دنیا کسب و کارهای نوپا در حوزه بهداشت و سلامت موفقیت‌های زیادی را کسب کردند، افزود: در کشور کسب و‌ کارهای نوپا در این حوزه نیاز به مجوزهای زیادی دارند که کار را به تاخیر می‌اندازد.

آذری جهرمی با معرفی اپلیکیشنی که با اخذ نسخه از کاربر، داروها را تحویل می‌دهد، ادامه داد: در آمریکا وقتی مطالعه می‌کنید، متوجه می‌شوید که بهترین و موفق‌ترین کسب و کارهای نوپا در این حوزه فعال هستند.

وی با اشاره به وجود مجوزهای مختلف فعالیت کسب و‌ کارهای نوپا در دستگاه‌های دولتی اظهار کرد: با این‌که تعدد مجوزها فعالیت کسب و کارهای نوپا را با اختلال روبه‌رو می‌کند، اما این مجوزها اجازه فعالیت به کسب و کارها را می‌دهد.

آذری جهرمی به وزیر بهداشت، پیشنهاد داد: کارگروهی مشترک میان وزارت ارتباطات و وزارت بهداشت برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که واقعیت این است که با ظهور کسب و کارهای نوپا، در کنار ایجاد شغل‌های جدید، شغل‌هایی از بین می‌رود، گفت: بر اساس آمار مکنزی تا سال ۲۰۲۵، در مجموع ۸۰۰ هزار شغل در انگلیس از بین می‌رود در حالی‌که ۳٫۵ میلیون شغل جدید جایگزین آن‌ها می‌شود.

وی مشخص کردن شاخص‌ها را برای آزادسازی امور و سپردن به کسب و کارهای نوپا مناسب دانست و گفت: باید توجه داشته باشیم که استقامت جلوی تحولات و کسب و کارهای نوپا در نهایت مساوی است با عقب ماندگی که بی‌کاری و عدم توسعه را به همراه دارد.

در این جلسه همچنین مباحثی چون تکمیل اتصال همه مراکز بهداشت روستایی به شبکه و همچنین اتصال سامانه‌های درمانی به بانک اطلاعاتی سایر دستگاه‌ها همچون سازمان ثبت احوال مطرح شد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پایان خرداد ماه سال آینده را زمان تعیین تکلیف نهایی آن‌ها اعلام کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2vXis

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک