مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو:

تخلفات داروخانه‌ها در حال کاهش است

۱۳۹۶/۰۲/۱۰ در ۱۸:۵۴

داروخانه

مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو گفت: عدم حضور داروساز در داروخانه تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، شهریار اسلامی تبار با اشاره به نحوه ارائه خدمات داروخانه‌ها به مراجعین گفت: نحوه خدمات دو نوع الکترونیکی یا حضوری است. روش الکترونیک برای داروخانه‌های خاصی است که مجوز لازم را گرفته‌اند و پزشکانی که این اجازه را داشته باشند تا به صورت الکترونیک طبابت کنند و نسخه‌های الکترونیک بنویسند. وقتی نسخه به داروخانه می‌رسد باید احراز و داروها آماده شود و با روش‌های مختلفی که وجود دارد به دست مصرف کننده می‌رسد.

وی در رابطه با ارائه خدمت حضوری به مراجعین در داروخانه‌ها اظهار کرد: در این حوزه سه گروه داریم؛ داروهایی که بدون نسخه عرضه می‌شوند که قریب به اتفاق داروها از این گروه نیستند و با نسخه داده می‌شوند و گروه سوم هم داروهایی هستند که مجوزهای خاصی را می‌خواهند و ممکن است در داروخانه‌های ویژه‌ای هم باشند.

وی با بیان این‌که اگر به هر دلیل داروخانه باز باشد و داروساز حضور نداشته باشد، این مورد تخلف است، ادامه داد: داروسازی به عنوان مسئول فنی در داروخانه حضور دارد و از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی نظارت انجام می‌شود و بازدیدهای دوره‌ای نیز صورت می‌گیرد و خود داروساز است که اولین بار نسخه را می‌بیند و عدم حضور داروساز در داروخانه تخلف محسوب می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: به دلایل مختلف، تخلفات داروخانه‌ها در حال کاهش است؛ چون هم آگاهی مردم بیشتر شده و هم داروساز به حد کفایت وجود دارد تا در داروخانه‌ها حضور داشته باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/nPpA1

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک