تدوین و بازنگری کلی کریکولوم دوره دکتری دندانپزشکی

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ در ۱۳:۳۶

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی از بازنگری کلی کریکولوم دوره دکتری دندانپزشکی خبر داد و گفت: این برنامه با تغییرات جزیی به شورای عالی برنامه ریزی ارجاع شده است که در اولین فرصت ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایران پزشک، حسن رزمی با اشاره به فعالیت‌های این دبیرخانه در دوره مسئولیت جدید، از اولویت بندی تصمیمات بر حسب ضرورت و حساسیت خبر داد و با تاکید بر تعیین تکلیف کتاب ملی دندانپزشکی اظهار کرد: این کتاب که با همکاری و زحمات اعضای هیئت علمی در دانشکده‌های سراسر کشور و با محوریت دبیرخانه شورای دندانپزشکی و تخصصی و کارگروه دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گردآوری شده، توسط جمعی از همکاران اشکالاتی به آن وارد شده بود که مقرر شد با کمک اعضای هیئت علمی نواقص آن برطرف شود تا بتوانیم به عنوان یک کتاب  مرجع در فرآیند آموزش دوره دکتری و آزمون‌های دوره دستیاری از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به تعیین تکلیف و ساماندهی اعضای هیئت علمی که به صورت ضریب K به دانشگاه‌های علوم پزشکی معرفی شدند از پیگیری دغدغه‌های اعضای هیئت علمی خبر داد.

رزمی در ادامه از متمرکز شدن آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور در پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: این آزمون که در گذشته به صورت پراکنده برگزار  می‌شد طوری ساماندهی شد که دانش آموختگان در آن با یک فرآیند مشترک ارزیابی شوند و از پراکندگی و بلاتکلیفی رهایی یابند.

دبیر شورای دندانپزشکی و تخصصی به بحث ساماندهی رشته‌های پیرادندانپزشکی و حد واسط مانند تکنسین رادیولوژی، تکنسین سلامت دهان، دستیاری دندانپزشکی و منشی‌گری دندانپزشکی اشاره و بیان کرد: با توجه به فراهم نبودن زیرساخت‌های آموزشی مراکز متولی آموزش این دانشجویان و مشکلات به کارگیری و جذب آن‌ها، مقرر شد یک توقف کوتاه مدت در جذب این دانشجویان داشته باشیم که بعد از حل مشکلات و نیازسنجی دقیق این رشته‌ها، این فرآیند ادامه پیدا خواهد کرد.

رزمی به عنوان مثال به تکنسین‌های سلامت دهان اشاره کرد و گفت: یکی از مصوبات سال‌های اخیر در دبیرخانه شورای دندانپزشکی بوده در صورتی‌که هیچ برنامه ریزی در به کارگیری و جذب آن‌ها نشده و تا پایان سال نزدیک ۲۰۰۰ تکنسین سلامت دهان فارغ التحصیل می‌شوند و به کارگیری و جذب آن‌ها یکی از نگرانی‌های مسئولان است.

دبیر شورای دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به بازدیدهای دوره‌ای از مراکز دانشگاهی جهت اعتباربخشی و راه اندازی کمیته‌های راهبردی جهت استفاده از نظرات کارشناسی آن‌ها اظهار داشت: ارتباط با انجمن‌های علمی تخصصی هم از دیگر اقدامات مهم دبیرخانه شورای دندانپزشکی و تخصصی است که در آن دو طرف انتظارات و مطالبات خود را جهت تقویت همکاری‌ها منعکس می‌کنند.

وی با اشاره به تشکیل شورای سیاست‌گذاری امور دندانپزشکی با حکم وزیر بهداشت از تعیین شاخص‌های هیئت بورد و ساماندهی برنامه امتحانات دستیاری، ارتقا و بورد توسط این شورا خبر داد و افزود: با مرکز ملی آموزش‌های مهارت‌های بالینی حرفه‌ای جهت سیاست‌گذاری و برنامه ریزی در خصوص مراکز غیر مجاز مذاکراتی صورت گرفته تا بتوانیم محتوای این مرکز آموزشی را جهت خدمات دهی مناسب کنترل کنیم.

رزمی در پایان با اشاره به طرح تحول و نوآوری آموزشی علوم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب دندانپزشکی کشور نام برد و گفت: توسعه آموزش‌های مجازی جزو ماموریت‌های کارگروه دندانپزشکی است که زیر نظر دبیرخانه شورای دندانپزشکی و تخصصی وظایف خود را انجام می‌دهد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ANowc

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک