رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد؛

تشویق و حمایت واردکنندگان دارو برای صادرات

۱۳۹۵/۰۱/۱۸ در ۱۹:۰۵

رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم عید دیدنی اعضای اتحادیه واردکنندگان از اولویت برنامه‌های اقتصاد مقاومتی برای این سازمان و تشویق و حمایت واردکنندگان برای صادرات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، رسول دیناروند در این مراسم گفت: قبول نداریم قیمت دارو بالاتر از سطح قیمت در دیگر کشورهای منطقه باشد؛ خوشحالیم که قیمت بسیاری از داروها کاهش یافته است.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم عید دیدنی اعضای اتحادیه وارد کنندگان به اولویت برنامه‌های این سازمان اشاره و اظهار کرد: برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در اولویت برنامه‌های سازمان غذا و دارو است و همچنان سیاست کاهشی واردات دارو ادامه دارد و واردکنندگان را نیز برای صادرات دارو تشویق می‌کنیم.

وی افزود: چشم انداز یکی از شرکت‌های دارویی برای بازار ایران ظرف ۱۰ سال آینده یک میلیارد دلار است.

دیناروند اظهار داشت: واردات دارو در انتهای برنامه ششم توسعه حداکثر به ۱/۳ میلیارد دلار خواهد رسید. قدر مطلق واردات دارو ممکن است کاهشی نباشد، اما سهم آن کاهشی خواهد بود.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: واردکنندگان می‌توانند صادرکنندگان خوبی باشند. سیاست‌های اجرایی حوزه دارو به زودی اعلام می‌شوند و تا پایان دولت ثابت خواهند ماند.

وی در ادامه افزود: باید شرکت‌های بزرگ در ایران مسئولیت داروی خود را داشته باشند و اعتقادی به نمایندگی نداریم. با زور هیچ کاری را نمی‌توانیم انجام دهیم.

دیناروند در پایان گفت: اگر در سیستم سازمان غذا و دارو بی‌عدالتی می‌بینید حتما اعلام عمومی کنید و به ما اطلاع دهید.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/CZrje

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک