مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در بازدید از شرکت دستکش حریر تاکید کرد:

تلاش مضاعف در حوزه تولید و ارتقای کیفیت

۱۳۹۶/۱۱/۲۰ در ۱۶:۲۳

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در بازدید از شرکت تولیدی دستکش حریر ایران گفت: باید آرمان ما این باشد که در حوزه تولید و ارتقای کیفیت تلاش کنیم و نارسایی‌ها باعث کاهش انگیزه تولیدکنندگان نباشد.

به گزارش ایران پزشک، رضا مسائلی در مراسم افتتاحیه خطوط تولید جدید دستکش‌های معاینه و جراحی شرکت تولیدی دستکش حریر ایران ضمن تبریک دهه مبارک فجر، گفت: دستکش حریر یکی از سرمایه‌های ملی کشور است و بیش از تجارت، عشق و علاقه به انجام تولید با کیفیت دارند. مسیری که این شرکت طی کرده، در طول دو دهه گذشته مسیر رو به رشد و قابل ملاحظه‌ای بوده است.

وی افزود: در حوزه تولید نزدیک به ۱۰۰۰ شرکت تولید کننده داریم که ۵۶۰ شرکت توانستند پروانه ساخت بگیرند. برخی تولیدکنندگان با تکنولوژی با کلاس خطر بالا توانستند پا به عرصه تولید بگذارند.

مسائلی بیان کرد: وزارت بهداشت در زمینه توجه به تولید، اقدامات عملی و اجرایی خوبی انجام داده است. تدابیر مقام معظم رهبری در زمینه توجه به اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد. به این معتقدیم که تولیدکننده باید به کیفیت و استانداردهای بین‌المللی توجه کند. وزارت بهداشت برابر سیاست‌های کلی نظام در حوزه سلامت مکلف است که در زمینه استانداردهای بین‌المللی و صادرات فعالیت کند .

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: روز گذشته با هیئت عمانی مذاکراتی داشتیم و قرار شد در عمان هلث سال آتی حداقل ۱۰۰ شرکت تولیدکننده ایرانی حضور داشته باشند.

وی اظهار کرد: اوراق قرضه یکی از روش‌های تسویه حساب مالی است که همه نظام‌های مالی دنیا آن را دنبال می‌کنند. البته سختی‌های خود را دارد. امیدوارم برداشت‌های سلیقه‌ای در این زمینه کمتر شود.

مسائلی گفت: دولت یا باید از بانک مرکزی استقراض کند که این باعث تورم خواهد شد یا به همین روش تامین مالی را انجام دهد. سیستم بیمه‌ای، بدهی‌ها را دیر پرداخت می‌کند و ما شرمنده تولیدکنندگان می‌شویم. اگر قرار است قسمتی از پول تامین کنندگان را به صورت اوراق تسویه کنیم ادارات دولتی و بانک‌ها باید این اوراق قرضه را به عنوان وصول مطالبات خود بپذیرند.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: به شرکت دستکش حریر ایران نیز تبریک می‌گویم که خط تولید جدید را افتتاح کردند. البته مسائل مالی وجود دارد و ما نیز در حال پیگیری هستیم. این موضوع نباید شرکت‌های تولیدکننده را از مسیر حرکت متوقف کند.

مسائلی در پایان اظهار کرد: باید آرمان ما این باشد که در حوزه تولید تلاش کنیم و نارسایی‌ها باعث کاهش انگیزه تولیدکنندگان نباشد. وقتی متوجه شدم مشکلی برای دستکش حریر به وجود آمده، مشکلات‌شان را پیگیری کردم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/NbWAe

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک