توصیه‌های بهداشتی سرپرست اورژانس کشور به زائران اربعین

۱۳۹۶/۰۸/۱۸ در ۱۴:۱۲

آمبولانس

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به نکات بهداشتی که زائران اربعین باید رعایت کنند، گفت: به زائران توصیه می‌شود مرتب دست‌ها را با دقت بشویند تا از انتقال بیماری‌های مهمی مثل وبا جلوگیری شود.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند با بیان این‌که زائران از خوردن غذاهای مانده و سرد و گرم شده خودداری کنند، گفت: زائران اربعین نباید از لیوان‌های مشترک جهت نوشیدن هرگونه نوشیدنی استفاده کنند و بهتر است جهت نوشیدن آب فقط از آب بسته‌بندی شده و بطری‌های آب معدنی استفاده کنند.

وی با بیان این‌که بهتر است زائرین از سبزیجات، کاهو و سالاد نیز استفاده نکنند، افزود: زائرین در صورت بروز هرگونه علائم بیماری به مراکز بهداشتی مراجعه کنند. به ویژه در صورت بروز علائم تب، سرفه، سرماخوردگی، اسهال و استفراغ خود را به رابطین بهداشتی مستقر در مرزها معرفی کنند.

کولیوند ادامه داد: در صورت سرفه حتما از ماسک استفاده کنند تا احتمال انتقال بیماری به دیگران وجود نداشته باشد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور بیان کرد: در صورت وجود علائم اسهال، ضمن مراجعه به پزشک از نوشیدنی‌های سالم بیشتر استفاده کنند تا دچار کمبود آب بدن نشوند. برای جلوگیری از رفع آب بدن کودکان نیز آن‌ها را از تابش نور مستقیم آفتاب دور نگه دارند.

وی با بیان این‌که زائران اربعین باید از مصرف داروها به صورت خودسر اجتناب کنند، اظهار کرد: زائران به ویژه از مصرف آنتی بیوتیک‌ها بدون دستور پزشک خودداری کنند.

کولیوند درباره جلوگیری از عفونت گوارشی نیز توصیه کرد: زائران برای جلوگیری از عفونت‌های گوارشی در طول مسیر از آب لیمو استفاده کنند.

سرپرست اورژانس کشور گفت: در صورت بروز هرگونه حادثه ترافیکی از جابه‌جایی مصدومان خودداری نمایید تا نیروهای امدادی خود را به صحنه حادثه برسانند. در صورت برخورد با هر فوریت پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس حاصل کنید و همچنین از مصرف غذاهای کنسرو شده نیز خودداری کنید.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/gx6Gc

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک