تولید دو داروی سرطان با قیمت یک سوم نمونه خارجی

۱۳۹۶/۰۹/۰۲ در ۰۸:۵۵

مدیر شرکت داروسازی نانو الوند از تولید دو نوع داروی مهم ضد سرطان به همت متخصصان داخلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، نیما سپهری در مراسم معرفی و رونمایی از دو داروی ضد سرطان تولید داخل اظهار کرد: این داروها حتی از کیفیت داروهای خارجی نیز بالاتر بوده در حالی که قیمت آنها نیز یک سوم داروی مشابه خارجی است.

وی با اشاره به اینکه مثلا فقط یک ویال نوعی از این داروهای خارجی ضد سرطان بالغ بر ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده و بیمار باید برای پیوند مغز استخوان ۴ ویال این دارو را استفاده می کرد که رقمی بالغ بر ۱۱۴ میلیون تومان می شد، ادامه داد: ولی خوشبختانه با تولید این داوری جدید ضد سرطان در کشورمان هم اکنون بیماران با یک سوم قیمت اصل داروی خارجی می توانند داروی ایرانی را تهیه کنند.

مدیرعامل شرکت داروی نانو الوند درباره تحت پوشش بیمه بودن این دارو گفت: متاسفانه این دارو حتی از نوع ایرانی آن نیز بیمه نیست.

سپهری با بیان اینکه داروهای این شرکت دارویی دربرگیرنده داروهای انواع بیماری های سرطان است، اظهار کرد: این داروهای ایرانی آن قدر از نظر کیفیت بالا هستند که هم اکنون ثبت آن برای صادرات به ۱۰ کشور جهان در حال انجام است.

وی درباره فعالیت این شرکت نیز بیان کرد: در شرکت نانو الوند از سال ٩٠ شروع به تولید داروهاى سرطان کردیم و از سال ٩۴ محصولات ما وارد بازار شد. از سال ٩۶ محصولات خوراکى ما نیز وارد بازار شد.

سپهری ادامه داد: محصولات ما تاییدیه‌هاى آمریکا و اروپا را کسب کردند و خط تولید محصولات تزریقى ما در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکى تهران قرار دارد.

وی در ادامه با بیان این‌که تولید داروهاى پر خطر نیاز به سیستم‌هاى بسته ایزوله دارند، اظهار کرد: این تکنولوژى پیشرفته را در دنیا، فقط کشورهاى محدودى دارند و ما تلاش کردیم این سیستم را وارد ایران کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/1WcwC

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک