عضو هيئت مديره شركت نانو الوند خبر داد:

تولید یکی از گران‌ترین داروهای درمان سرطان پروستات در کشور

۱۳۹۶/۰۴/۲۲ در ۱۶:۰۴

کابوتکس

عضو هیئت مدیره شرکت نانو الوند در حاشیه مراسم معرفى داروى کابازى تاکسل درباره قیمت این داروى درمان سرطان پروستات گفت: تا قبل از تولید این دارو در کشور، مردم چیزى حدود ۵ میلیون تومان در سال ٩١ و ١٠ میلیون تومان در سال ٩٣ براى آن مى‌پرداختند، زیرا تحت پوشش بیمه هم نبود. دارویى که ما تولید کردیم با قیمت ۴ میلیون تومان عرضه مى‌شود.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، آراز سبزوارى با بیان این که داروى کابازى تاکسل براى درمان سرطان پروستات مقاوم به درمان استفاده مى‌شود، گفت: این دارو سال‌ها به صورت وارداتى در ایران در حال مصرف است و گران قیمت‌ترین داروى کشور براى سال‌ها بوده است.

وى افزود: اسفند ماه سال گذشته این دارو توسط شرکت نانو الوند براى اولین بار در کشور تولید شد.

سبزوارى با بیان این‌که شرکت ما به صورت اختصاصى به تولید داروهاى پرخطر مى‌پردازد، اظهار کرد: داروهاى پرخطر همانند داروهاى ضد سرطان و داروهاى سرکوب کننده سیستم ایمنى هستند. تولید این داروها حتى براى کارگرانى که آن را تولید مى‌کنند نیز خطرناک است. در این شرکت با استفاده از ایزولاتورها به طور کلى پرسنل را از فرآیند تولید جدا کردیم و در واقع افراد با فرآیند تولید در تماس نیستند.

 

سبزواری

 

عضو هیئت مدیره شرکت نانو الوند درباره قیمت داروى کابازى تاکسل گفت: تا قبل از تولید این دارو در کشور، مردم چیزى حدود ۵ میلیون تومان در سال ٩١ و ١٠ میلیون تومان در سال ٩٣ براى آن مى‌پرداختند، زیرا تحت پوشش بیمه هم نبود. دارویى که ما تولید کردیم با قیمت ۴ میلیون تومان عرضه مى‌شود.

وى درباره کیفیت این دارو اظهار کرد: طى ٢ سال گذشته ٨ داروى دیگر نیز وارد بازار کردیم که با استقبال خوب پزشکان مواجه شد. داروهاى شیمیایى ضد سرطان توسط سازمان غذا و دارو به دقت کنترل فیزیکى و شیمیایى مى‌شود و بعد مجوز ورود به بازار مى‌گیرند. در خصوص این دارو نیز تمام مجوزهاى لازم و کافى از سازمان غذا و دارو کسب شده است. البته مطالعاتى هم به کمک پزشکان کشور انجام خواهد شد تا بتوانیم بر اساس این اطلاعات به صادرات آن هم فکر کنیم.

سبزوارى در پایان با بیان این‌که این دارو از صفر تا صد در کشور تولید مى‌شود درباره صادرات آن گفت: کابازى تاکسل یکى از گران قیمت‌ترین داروهاى شیمیایى منطقه خاورمیانه است و در نتیجه برنامه‌هاى ویژه‌اى براى صادرات آن داریم. افق صادرات براى ما فقط خاورمیانه نیست و به کشورهاى دیگر نیز فکر مى‌کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/XnaKF

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک