عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

جهاد دانشگاهی برای فعالیت در طب سنتی باید از وزارت بهداشت مجوز بگیرد

۱۳۹۶/۰۸/۱۸ در ۱۴:۴۵

پوربافرانی

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر جهاد دانشگاهی بخواهد آموزشی در حوزه طب سنتی برگزار کند باید با وزارت بهداشت هماهنگ باشد و تنها در این صورت فعالیت موسسات طب سنتی مجاز به فعالیت در این حوزه خواهند بود.

به گزارش ایران پزشک، عباسعلی پوربافرانی با بیان این‌که اقبال مردم به طب سنتی در دو دهه گذشته زیاد شده، گفت: متاسفانه این علاقه باعث این موضوع شده که موسسات و افرادی در این حوزه بدون مجوز و صرفا به منظور بازاریابی و فعالیت اقتصادی وارد شوند.

وی افزود: متاسفانه در بین موسساتی که وارد کار اقتصادی در حوزه طب سنتی می‌شوند، موسسات دولتی نیز وجود دارند و از تابلوی طب سنتی برای فعالیت‌های مالی استفاده می‌کنند. در برنامه ششم توسعه به وزارت بهداشت تکلیف کردیم که کلیه فعالیت‌های طب سنتی را از جهت علمی و آموزشی سر و سامان دهد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه پنجم گفت: در طول این برنامه فعالیت‌های حوزه طب سنتی ایجاد شد و در حال حاضر فارغ التحصیل طی سنتی داریم که فقط پزشک‌های عمومی می‌توانند آن دوره را بگذرانند و این موضوع باعث گسترش مثبت طب سنتی شد.

وی در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: اگر جهاد دانشگاهی بخواهد آموزشی در حوزه طب سنتی برگزار کند باید با وزارت بهداشت هماهنگ باشد و تنها در این صورت فعالیت موسسات طب سنتی مجاز به فعالیت در این حوزه خواهند بود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/qIQsP

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک