در نشست خبری دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما مطرح شد؛

جهانی شدن صنعت داروی کشور با ایران فارما

۱۳۹۵/۰۶/۱۵ در ۱۷:۰۰

نشست خبری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته، ایران فارما با حضور رییس سازمان غذا و دارو، رییس سندیکاى صاحبان صنایع داروهاى انسانى ایران و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامى تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، در ابتدای این نشست خبری عباس کبریایی‌زاده، رییس سندیکاى صاحبان صنایع داروهاى انسانى ایران، برگزاری نمایشگاه ایران فارما را به دلیل گسترش صنایع دارویی کشور دانست و گفت: بدون اغراق صنعت دارو یکى از مصداق‌هاى اقتصاد مقاومتى است. در حال حاضر صنعت داروسازى زنجیره کاملى دارد که مى‌تواند مواد اولیه را تولید کند و مى‌توان ادعا کرد که امکان تولید همه اشکال دارویى در ایران وجود دارد.

کبریایی‌زاده ادامه داد: نزدیک به ٩٨ درصد نیاز دارویى در داخل تولید مى‌شود و فقط ٢ درصد به واردات اختصاص دارد.

وی یکی از دلایل برگزاری دومین دوره نمایشگاه ایران فارما را معرفی صنعت دارویی کشور به داخل و خارج عنوان کرد و گفت: برگزارى نمایشگاه ایران فارما مى‌تواند فرصتى براى معرفى صنعت داروسازى ایران به جهان باشد، زیرا مى‌توان ادعا کرد که یکى از گسترده‌ترین شبکه‌های توزیع دارو در ایران وجود دارد.

رییس سندیکاى صاحبان صنایع داروهاى انسانى ایران افزود: یکى از اهداف این بود که این نمایشگاه فقط محل عرضه و معرفى شرکت‌ها نباشد و در نتیجه ١۵ کارگاه تخصصى توسط انجمن‌هاى علمى در همجواری غرفه‌هاى صنایع برگزار خواهد شد و مورد این‌که برای تشویق دانشجویان به حضور در نمایشگاه، یک نمایشگاه کتاب تخصصی هم خواهیم داشت.

در ادامه این نشست، مهرشاد کاظمى، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامى تهران نیز از برگزاری این نمایشگاه کتاب تخصصی در کنار غرفه‌های نمایشگاهی خبر داد و گفت: با توجه به ابعاد و اهمیت این نمایشگاه، جاى خالى نمایشگاه کتاب احساس مى‌شد. این نمایشگاه در فضاى ۵٠٠ مترمربع و با ١۶ ناشر تخصصى فعال در این حوزه برگزار و هزار عنوان کتاب به روز علوم پزشکى و دارویى نیز عرضه خواهد شد.

کاظمی با اشاره به این‌که همه کتاب‌هاى علوم پزشکى موجود در ایران در این نمایشگاه جمع خواهد شد، ادامه داد: تسهیلاتى هم در نظر گرفته شده که ٢٠ تا ٢۵ درصد ناشران تخفیف خواهند داد و در حال رایزنی هستیم که دانشجویان نیز بتوانند از تخفیف بیشتری برخوردار شوند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/d0bjt

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک