مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو:

جهان به سرعت در حال پیشرفت است، ما گیر حداقل‌ها هستیم

۱۳۹۶/۰۹/۱۴ در ۲۰:۲۱

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان این‌که خریدار و مصرف کننده اصلی تجهیزات پزشکی خود دولت است، گفت: دریافت مالیات ارزش افزوده از تجهیزات پزشکی، از این جیب به آن جیب است و باعث افزایش قیمت کالای سلامت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، رضا مسائلی در همایش هم اندیشی با شرکت‌های تامین کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: کمیته‌های فنی به جای ورود به مصداق‌ها باید بر اساس معیارها عمل کنند. معیارها منتشر می‌شود و در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که تمام معیارها و مصوبات فراگیر کمیته‌های فنی روی سایت این اداره کل قرار گرفته، افزود: همچنین آیین نامه‌ها بازنگری می‌شود و پیش از انتشار دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌ها به نظر خواهی شرکت‌ها گذاشته می‌شود و پس از تایید شرکت‌ها به روز رسانی می‌شود. این کار ظرف مدت سه ماه انجام خواهد شد و آیین نامه‌های به روز رسانی شده ملاک عمل قرار می‌گیرد.

مسائلی ادامه داد: تولیدکننده و واردکننده، سرمایه‌های کشور هستند. جهان به سرعت در حال پیشرفت است، اما ما این‌جا گیر حداقل‌ها هستیم. اگر قرار باشد کشورمان را بسازیم ما و شما باید با هم شروع کنیم. البته شرکت‌ها جلوتر از دولت هستند، اما با مطلوب فاصله داریم. استدعا می‌کنم در این مسیر حرکت شتابانی داشته باشیم.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: شان و جایگاه تمام شرکت‌های بخش خصوصی برای ما یکی است. همه شرکت‌ها ولی نعمت ما هستند و ما تلاش می‌کنیم مفهوم ولی نعمت بودن شرکت‌ها را در مجموعه خود رعایت کنیم.

وی بیان کرد: به هر حال ما قوه قهریه و ضامن سلامت جامعه هستیم و بازرسی‌های سفت و محکمی خواهیم داشت و با شرکت‌هایی که در چهارچوب حرکت نکنند برخورد می‌کنیم، اما همه شرکت‌ها برای ما یکسان هستند و شهروند درجه یک و دو نداریم.

مسائلی گفت: ما در حوزه تجهیزات پزشکی می‌توانیم به کار شرکت‌ها سرعت بدهیم و به ارباب رجوع احترام بگذاریم؛ پس باید این کار را بکنیم. ما از مشاوره عقلایی و تجربی شرکت‌ها بهره می‌بریم، اما آن کاری را که به عقل و علم و منطق و تجربه درست است انجام می‌دهیم.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان این‌که وزارت بهداشت تلاش می‌کند بدهی‌های طرح تحول سلامت به خوبی به سرمنزل مقصود برسد، اظهار کرد: از آن‌جا که خریدار و مصرف کننده اصلی تجهیزات پزشکی خود دولت است، دریافت مالیات ارزش افزوده از تجهیزات پزشکی، از این جیب به آن جیب است و باعث افزایش قیمت کالای سلامت می‌شود.

مشاور وزیر بهداشت در امور تجهیزات پزشکی گفت: موضوع در لایحه ارزش افزوده در دست پیگیری است و با مستنداتی که ارائه کردیم خواستیم که تجهیزات، مواد خام و لوازم یدکی از پرداخت این مالیات معاف شوند. این معافیت برای تجهیزات پزشکی عام است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Ljlu8

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک