معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد

حال مادر دوقلوها رو به بهبود است

۱۳۹۴/۱۱/۲۷ در ۱۵:۱۵

حدود یک ماه پیش بود که در بیمارستان شهید چمران تهران، مادری هنگام سزارین و به دنیا آمدن دو قلوهایش، دچار آسیب در ناحیه لب، دهان و ریه شد. ماجرا از این قرار بود که این مادر در اتاق عمل به علت استنشاق گازی که اشتباها به جای گاز تنفسی حین بیهوشی به او وصل شد، دچار آسیب شد.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، شب گذشته و بعد از دستور وزیر بهداشت، محمد آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت در بیمارستان محل بستری بیمار حادثه دیده حضور یافت و با دستور وی، یک تیم تخصصی وضعیت بیمار را تحت نظر و کنترل قرار دادند.

معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص آخرین وضعیت این بیمار گفت: فعلا وضعیت بیمار پایدار و رو به بهبود است و خطری سلامت او را تهدید نمی‌کند.

آقاجانی در خصوص چگونگی بروز این اتفاق اظها کرد: در هنگام انجام عمل در زمان بیهوشی به جای کپسول گاز اکسیژن، گاز دیگری اشتباها مورد استفاده قرار گرفته و ورود این گاز به ماشین بیهوشی تولید گرما کرده است.

وی افزود: گاز وارد مجاری تنفسی بیمار شد و منجر به سوختگی مجازی تنفسی و پوست صورت گردید. بعد از این عارضه، بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار گرفته است.

آقاجانی با اشاره به اینکه اقدامات درمانی مناسبی برای بیمار انجام شده و وضعیت روحی بیمار نیز بهتر شده و هوشیار است، افزود: با دستورات داده شده به تیم درمانی بیمارستان، در حال حاضر بیمار، زیر نظر کادری از پزشکان مجرب مراحل درمان را سپری می‌کند و مشکل خاصی وجود ندارد.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: بخشی از صورت بیمار که دچار آسیب شده است، پیوند شده و مراحل درمان او نیز به طور دقیق و کامل در حال انجام است.

معاون درمان تصریح کرد: این حادثه در بیمارستان چمران که وابسته به وزارت بهداشت نیست رخ داده، ولی در حال حاضر بیمار حادثه دیده در بیمارستان دیگری تحت مراقبت‌های درمانی قرار دارد.

آقاجانی افزود: نظارت بر روند درمان این بیمار دنبال می شود و پرونده این حادثه برای بررسی زوایا و علت پر شدن کپسول با گاز غیر از اکسیژن به دادگاه ارسال شده است.

وی در پایان گفت: در طول یک ماه گذشته وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیگیر این حادثه بودند.

لازم به ذکر است عکس‌هایی از بیمار مبتلا به سوختگی شدید در برخی از رسانه‌ها منتشر و به این بیمار منتسب شده که روابط عمومی وزارت بهداشت ضمن تکذیب این موضوع، این عکس‌ها را مرتبط با این بیمار ندانست.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/4B7oA

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک