نماینده هیئت مدیره انجمن داروسازان:

حال و روز صنعت داروسازی و اقتصاد داروخانه اصلا خوب نیست

۱۳۹۶/۰۹/۲۶ در ۱۶:۳۵

داروخانه

نماینده هیئت مدیره انجمن داروسازان کشور با بیان این‌که عقب افتادن مطالبات، سرمایه در گردش صنعت داروسازی را از بین برد، گفت: همچنین داروخانه‌ها نیز با لطمات بسیار جبران ناپذیری روبه‌رو شدند و کم کم به سمت ورشکستگی می‌روند.

به گزارش ایران پزشک، محمد بقایی با بیان این‌که حال و روز صنعت داروسازی و اقتصاد داروخانه اصلا خوب نیست، گفت: متاسفانه وضعیت بد موجود روز به روز هم بدتر می‌شود. بعد از اجرای طرح تحول سلامت، با وجود هشدارهای مختلف کارشناسان، دوره وصول مطالبات برای صنعت داروسازی بیشتر و بیشتر شد، به طوری‌که از ۳۰۰ روز سال ۹۵ به ۳۶۵ روز رسیده است.

وی افزود: این عقب افتادن مطالبات، سرمایه در گردش صنعت داروسازی را از بین برد و هم در پایین دست، داروخانه‌ها را با لطمات بسیار جبران ناپذیری روبه‌رو کرد و کم کم به سمت ورشکستگی می‌رود.

مشاور و نماینده هیئت مدیره انجمن داروسازان کشور با اشاره به این‌که ترکیه یک الگوی مناسب برای صنعت داروسازی است در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: در سال ۲۰۰۴ یک استراتژی مدون برای بخش دارو و سلامت شکل گرفت؛ الگوی ترکیه این است که باید تبدیل به یک تولیدکننده داروهای هایتک و با تکنولوژی متوسط در اروپا جهت تامین مناطق بسیار زیادی از دنیا شویم. در ترکیه تمام سرمایه گذاری‌ها نیز بر اساس این استراتژی شکل می‌گیرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/PcsFF

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک