مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد:

حذف دفترچه از بخش بستری بیمارستان‌های دولتی طی ۶ ماهه اول سال جاری

۱۳۹۷/۰۲/۰۵ در ۱۸:۰۶

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان این‌که حذف دفترچه در بیمارستان‌های دولتی طی ۶ ماهه اول سال جاری اتفاق خواهد افتاد، گفت: در شرایط فعلی در ۱۹۳ بیمارستان حذف دفترچه انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، طاهر موهبتی در نشست خبری با رسانه‌های خوزستان درباره چالش تامین منابع مالی بیمه سلامت و کیفیت ارائه خدمات گفت: یکی از خط قرمز‌های ما و اولویت‌های دولت این است که خدمات ارائه شده به مردم تغییر نکند. در نتیجه برای مدیریت هزینه می‌توان در بخش‌های دیگر کارهایی انجام داد و بسته‌های درمانی را کوچک نخواهیم کرد. تاکنون هیچ تصمیمی گرفته نشده که به خدمات ارائه شده به بیمه‌شدگان خدشه‌ای وارد شود.

 

حذف دفترچه از بخش بستری بیمارستان‌های دولتی

وی درباره حذف دفترچه‌های خدمات درمانی نیز بیان کرد: به نظر می‌رسد در بخش بیمارستان‌های دولتی طی ۶ ماهه اول سال جاری این اتفاق خواهد افتاد. در شرایط فعلی در ۱۹۳ بیمارستان حذف دفترچه اتفاق افتاده است و این موضوع در استان خوزستان طی یک ماهه آتی به طور کامل اتفاق خواهد افتاد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: البته حذف دفترچه در بخش بستری خواهد بود و برنامه ما این است که طی سال‌های آتی حذف دفترچه در بخش سرپایی نیز اتفاق بیفتد.

 

رفع هم‌پوشانی بیمه سلامت با سایر بیمه‌ها

موهبتی در پاسخ به سوالی درباره هم‌پوشانی بیمه‌ها گفت: چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هم‌پوشانی با سازمان تامین اجتماعی وجود داشت که یک میلیون نفر غیرفعال حذف شد و ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر باقی ماند. این کار در دو بخش در حال انجام است؛ اول هنگام تمدید دفترچه است. یعنی وقتی کسی برای تمدید دفترچه مراجعه می‌کند، هم‌پوشانی چک می‌شود و اگر این موضوع وجود داشته باشد، دفترچه بیمه رایگان سلامت حذف می‌شود. همچنین در زمان دریافت خدمت نیز هم‌پوشانی بررسی می‌شود و اگر فرد دفترچه تامین اجتماعی داشته باشد، هنگام دریافت خدمت باید از آن دفترچه استفاده شود.

وی افزود: در مورد نیروهای مسلح نیز ۲۶۰ هزار هم‌پوشانی وجود داشت که ۱۶۰ هزار نفر مربوط به سربازان بود. فایل ما در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفته تا نسبت به حذف هم‌پوشانی اقدام شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: دولت قرار نیست در خدمات خود به بیمه‌شدگان خدشه‌ای وارد کند و می‌خواهیم از طریق اصلاحات داخلی به خدمت‌رسانی ادامه بدهیم و آسیبی به مردم وارد نشود.

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/9NOkn

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک