حذف چربی، شکر و نمک همچنان مثلث قدرتمند مبارزه با سرطان

۱۳۹۵/۰۹/۰۱ در ۱۸:۴۱

عضو کمیته اجرایی و علمی کنفرانس بین‌المللی سرطان غرب آسیا، پرهیز از مصرف نمک، شکر و غذاهای چرب را مهم‌ترین راهکار پیشگیری از سرطان دانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، فرهاد سمیعی، دبیر انجمن علمی سرطان ایران در حاشیه کنفرانس بین‌المللی سرطان غرب آسیا گفت: این کنفرانس با همکاری سازمان بهداشت جهانی با موضوع سرطان و مفاهیم علمی در خصوص علوم پایه، پیشگیری و درمان این بیماری برگزار شد.

سمیعی ادامه داد: طبق جلساتی که انجمن علمی سرطان با کشورهای شرکت کننده در این کنفرانس داشته و با همکاری سازمان بهداشت جهانی قرار شد یک مجمع غیر دولتی آسیایی به نام جامعه مبارزه با سرطان غرب آسیا تشکیل شود.

وی افزود: این مجمع با رعایت مسیر قانونی و اخلاقی و همچنین رعایت همه مصادیق علمی با هدف بسیج کردن سایر کشورها در برخورد و مقابله با سرطان از طریق برنامه متحد و با همکاری سازمان بهداشت جهانی تشکیل خواهد شد.

محمود عابد مقدم، عضو کمیته اجرایی و علمی کنفرانس بین‌المللی سرطان غرب آسیا نیز در خصوص این همایش گفت: کنفرانس سرطان غرب آسیا برای اولین بار است که در ایران و در سطح منطقه به صورت بین‌المللی برگزار شده است.

عابد مقدم با اشاره به این‌که این کنفرانس با حضور ۱۶ کشور از آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا برگزار شده، عنوان کرد: کنفرانس سرطان غرب آسیا در ۳ روز از ۲۷ تا ۲۹ آبان در تهران با حضور دانشمندان داخلی و خارجی برگزار شد.

وی افزود: در روز اول این کنفرانس مباحث پایه و بنیادی در خصوص پیشگیری از سرطان و درمان‌های حمایتی مطرح شد. در این کنفرانس که به زبان انگلیسی برگزار شد مباحثی در خصوص آخرین یافته‌های جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی و ایمنی درمانی سرطان مورد بررسی قرار گرفت.

عابد مقدم هدف برگزاری این کنفرانس را ارتقای سطح علمی پزشکان و سایر افرادی که با سرطان ارتباط دارند، دانست و تاکید کرد: سبک درست زندگی که شامل پرهیز از مصرف دخانیات، انجام تمرینات ورزشی، حفظ تناسب اندام، تغذیه مناسب، استفاده از میوه و سبزیجات در رژیم غذایی و پرهیز از مصرف نمک، شکر و غذاهای چرب است، مهم‌ترین راه‌کارهای پیشگیری از سرطان محسوب می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/azFGl

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک