وزیر بهداشت مطرح کرد:

حذف یارانه ۲۰ میلیون نفر در بودجه ۹۷ دولت

۱۳۹۶/۰۹/۱۹ در ۰۹:۵۱

وزیر بهداشت در نشست با اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در حال حاضر طرح تحول سلامت سه هزار میلیارد تومان کسری دارد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از ایسنا، سید حسن هاشمی در نشست امروز خود با اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی درباره طرح تحول سلامت و میزان موفقیت آن گفت: با وجود همه کمک‌های دولت و مجلس هنوز شرایط خوب نیست و مردم گرفتار هستند.

وی درباره برخی انتقادات به نحوه حضور برخی پزشکان متخصص در مناطق محروم و عدالت پزشکی و بهداشتی اظهار کرد: وضعیت در روستاها و مناطق مرزی خوب نیست و بهداشت در روستاها و مناطق محروم شرایط مناسبی ندارد.

وزیر بهداشت همچنین با بیان این‌که هزینه‌ها از منابع پایدار برخوردار نیست، اظهار کرد: در بودجه ۹۷ دولت یارانه‌ ۲۰ میلیون نفر را حذف می‌کند.

وی اضافه کرد: در بخشی از طرح تحول سلامت احساسی عمل شد و تعداد بیمه رایگان دو برابر شد و به کارکنان دولتی و خصوصی تسری یافت. ما هر کاری لازم بوده انجام دادیم و با سیلی صورت‌مان را سرخ نگه داشتیم یا باید خدمات را محدود کنیم یا منبعی برای آن دیده شود. ما به جایی رسیدیم که باید یک جراحی بزرگ انجام دهیم.

وزیر بهداشت با بیان این‌که اعتبارات پیش بینی شده در بودجه به طرح تحول سلامت تامین اعتبار نمی‌شود، اضافه کرد: بودجه ۹۲ در این زمینه مبنا قرار گرفته و هر سال ۱۰ درصد به آن اضافه می‌شود؛ در حالی‌که نرخ رشد خدمات در نظر گرفته نمی‌شود و در حال حاضر طرح تحول سلامت سه هزار میلیارد تومان کسری دارد.

گفتنی‌ست در این جلسه نمایندگان فراکسیون ولایی مجلس نیز سوالات خود را با وزیر بهداشت مطرح کردند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/O6nor

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک