سفر وزیر بهداشت به خوزستان

حسن هاشمی بر مزار قیصر امین‌پور

۱۳۹۴/۱۱/۲۹ در ۰۹:۵۲

وزیر بهداشت به منظور افتتاح بیمارستان گتوند و بازید از وضع بهداشتی شهرهای مختلف، پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه وارد استان خوزستان شد.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، حسن هاشمی پس از ورود به فرودگاه اهواز به منظور افتتاح بیمارستان ۳۲ تختخوابی گتوند و بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی شوشتر و گتوند عازم شوشتر شد و پس از آن به سوسنگرد سفر می‌کند.

وزیر بهداشت در سفر به شوشتر نیز از پروژه هتلینگ بیمارستان الهادی شوشتر و هتلینگ بخش نوزادان و بخش زنان این بیمارستان بازدید کرد.

پروژه هتلینگ بخش نوزادان، فعالیت‌های عمرانی و تجهیزات پزشکی این بیمارستان با اعتبار ۲۵۵ میلیون تومان به انجام رسیده است. همچنین ۴۵۰ میلیون تومان در زمینه هتلینگ بخش زنان بیمارستان الهادی هزینه شده است. بخش نوزادان این بیمارستان دارای ۱۶ تخت و بخش زنان نیز با ۳۶ تخت فعال هستند.

هاشمی بعد از بازدید از اماکن بهداشتی شوشتر، وارد شهرستان گتوند شد و مورد استقبال امام جمعه این شهرستان قرار گرفت.

وی همچنین بر سر مزار قیصر امین‌پور، شاعر معاصر حاضر شد و به مقام این شاعر بزرگ ادای احترام کرد. هاشمی با اهدای یک جلد قران کریم به مراد امین‌پور، پدر زنده‌یاد قیصر امین‌پور، یاد و خاطره این شاعر معاصر را گرامی داشت.

وی در سخنانی کوتاه در آرامگاه این شاعر فقید گفت: یاد و اشعار  قیصر هرگز از خاطره‌ها فراموش نمی‌شود و جای او در قلب مردم است.

هاشمی ظهر امروز، بیمارستان ۳۲ تختخوابی کارون شهرستان گتوند را نیز افتتاح کرد. این بیمارستان در گذشته به صورت مرکز اورژانس فعال بود، اما در دولت یازدهم، با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده است. گفتنی است بخش دیالیز این بیمارستان نیز با ظرفیت ۸ تخت به همت خیرین حوزه سلامت در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی خواهد شد.

همچنین قرار است وزیر بهداشت فردا جمعه به شهرهای خرمشهر و آبادان نیز سفر کند.

گفتنی است در این بازدیدها، مقتدایی، استاندار خوزستان، ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور، برخی از نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و محلی، وزیر بهداشت را همراهی کردند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Ekcp9

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک