وزیر بهداشت خبر داد:

حضور تکنسین‌های خانم در اورژانس کشور در سال آینده

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ در ۱۲:۲۰

افتتاح ۱۱۵ پایگاه اورژانس

وزیر بهداشت گفت: سال آینده خانم‌ها نیز با لباس اورژانس در بین تکنسین‌های اورژانس حاضر خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح هم‌زمان ۱۱۵ مرکز پروژه مرکز اورژانس پیش بیمارستانی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: دکتر کولیوند به من خبر دادند که سال آینده خانم‌ها نیز با لباس اورژانس در بین تکنسین‌های اورژانس حاضر خواهند شد و منتظریم این اتفاق در سال آینده بیفتد.

وی ادامه داد: در پایان سال ۹۶ افتتاح این تعداد از پایگاه‌های اورژانس باعث خوش‌حالی است. امیدواریم سازمان اورژانس به مرتبه و مقام واقعی خود برسد و روز به روز فنی‌تر و مجهزتر و چابک‌تر در خدمت مردم باشد.

هاشمی بیان کرد: اورژانس طی سال ۹۶ کارهای زیادی انجام داد و حتما برای خدمت رسانی در ایام تعطیلات نیز آمادگی مضاعفی وجود دارد.

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم مردم خودشان هم رعایت کنند و نه پرخوری کنند که دچار بیماری شوند و نه این‌که اگر بیمار هستند، مسیرهای دور را انتخاب نکنند. همچنین اگر رانندگی می‌کنند، خودشان مراقبت کنند تا حادثه‌ای پیش نیاید.

 

وزیر

 

وی اظهار کرد: گروه‌های مختلف باید به نقاط مختلف دنیا بروند و خدماتی که اورژانس کشورهای مختلف انجام می‌دهد را ببینند و دوره‌هایی در همین رابطه تعریف شود. خوب نیست که نیرویی وارد اورژانس شود و در همان رده از اورژانس بازنشسته شود و باید سلسله مراتبی از نظر دانش و مهارت و سابقه تعریف شود.

گفتنی‌ست در این مراسم، سه پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در کاشان، ۴ پروژه از جمله پایگاه اورژانس هوایی و سه پایگاه اورزانس جاده‌ای در کردستان، ۹ پایگاه اورژانس از جمله چند پایگاه روستایی و یک پایگاه شهری و پایگاه‌های جاده‌ای در محدوده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۴ پایگاه در بوشهر، ۲۲ پایگاه در ایرانشهر به صورت هم‌زمان افتتاح شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/gfLMh

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک