دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی پوست، زیبایی و لیزر خبر داد؛

حضور متخصصان برجسته از ۱۶ کشور دنیا

۱۳۹۵/۰۱/۲۱ در ۰۷:۰۱

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی پوست، زیبایی و لیزر از برگزاری این کنگره با حضور متخصصان برجسته‌ای از ۱۶ کشور دنیا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، منصور نصیری کاشانی با اعلام این خبر، گفت: این کنگره از ۲۷ تا ۲۹ فروردین ماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی پوست، زیبایی و لیزر با بیان این‌که مهمانان این کنگره از متخصصان شناخته شده و مطرح در سطح دنیا هستند، افزود: این کنگره را که مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام هر ۲ سال یک بار به صورت بین‌المللی برگزار می‌کند، مورد توجه متخصصان پوست است و از جمله کنگره‌های موفق کشور محسوب می‌شود.

وی در خصوص محورهای این کنگره اظهار کرد: در این کنگره در مورد تمام بیماری‌های پوستی و مسائل مربوط به لیزر سخنرانی‌هایی ارائه و تازه‌ترین دستاوردها در این زمینه مطرح می‌شود.

نصیری کاشانی افزود: همچنین یکی دیگر از محورهای مورد بحث در این کنگره، بیماری لیشمانیا (سالک) است که شبکه لیشمانیای ایران، پنلی را در این رابطه در طول برگزاری کنگره ارائه می‌کند.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص پوست ادامه داد: پنل دیگری نیز با عنوان درماتوپاتولوژی و آسیب شناسی پوست برگزار می‌شود که توسط دکتر مهرگان از درماتوپاتولوژیست‌های معروف دنیا که در آمریکا مشغول فعالیت است، برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی این کنگره همچنین از برگزاری ۱۱ کارگاه آموزشی در این کنگره خبر داد و افزود: این کارگاه‌ها نیز با موضوعات مختلف آموزشی در رابطه با بیماری‌های پوستی و استفاده از لیزر برای درمان این بیماری‌ها و همچنین در بخش زیبایی برگزار می‌شود.

وی افزایش میزان ارتباطات بین‌المللی و تبادل دانش با جامعه علمی جهان و ارتقای سطح دانش متخصصان ایرانی را از مهمترین اهداف برگزاری این کنگره عنوان کرد و افزود: کشور ما که در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های پوستی ازجمله کشورهای مطرح و پیشرو به شمار می‌رود و رشد قابل توجهی به ویژه در ۱۰ سال اخیر از لحاظ تعداد مقالات منتشره در مجلات معتبر دنیا داشته، باید این نوع ارتباطا ت را داشته باشد تا بتواند کماکان در چشم‌اندازی که برای ایران در سال ۱۴۰۴ به عنوان کشور اول منطقه از نظر تولیدات علمی در نظر گرفته شده، دست یابد.

نصیری کاشانی جایگاه برجسته ایران در این زمینه را در سطح دنیا یادآور شد و گفت: از لحاظ دانش و تشخیص و درمان بیماری‌ها وضعیت بسیار مطلوبی در سطح دنیا داریم، اما از نظر تجهیزات ضعف‌های زیادی داریم. البته به دلیل وجود بازار خدمات زیبایی پوست، تجهیزات این بخش به روز هستند، ولی در زمینه تشخیصی که تولید ثروت را به همراه ندارد و تجهیزات آن بسیار گران هستند با مشکلات و کمبودهایی روبه‌رو هستیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ngjqo

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک