سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:

حمایت وزارت بهداشت از نمایشگاه‌های بیمارستان‌سازی و تجهیزات بیمارستانی

۱۳۹۵/۰۶/۲۹ در ۱۰:۵۱

قائم مقام وزیر بهداشت اعلام کرد که اگر معیارهای لازم برای برگزاری نمایشگاه‌های بیمارستان‌سازی و تجهیزات بیمارستانی در نظر گرفته شود، وزارت بهداشت نیز حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، ایرج حریرچی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه بیمارستان‌سازی و تجهیزات بیمارستانی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، گفت: برگزاری چنین نمایشگاهی در داخل کشور، سطح دسترسی، قدرت انتخاب و کیفیت کارها را در این صنعت افزایش می‌دهد.

وی افزود: همه نمایشگاه‌هایی که تاکنون در این رابطه برگزار شده، خصوصیات مناسبی همچون سطح دسترسی، قدرت انتخاب و افزایش کیفیت کار را به همراه نداشته و برخی از آن‌ها فقط جنبه تجاری برای چند شرکت خرد دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: اگر مسائلی همچون بهبود کیفیت کار در نظر گرفته شود برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی موفق خواهد بود.

حریرچی گفت: در ایران توانایی ساخت بیمارستان در سطوح فعلی مناسب است، اما بیمارستان‌های نسل جدید، هوشمند نیستند و هنوز نیاز به بررسی و تلاش زیاد در این زمینه داریم.

وی با اشاره به این‌که سال‌های متمادی اعتبارات حوزه بهداشت و درمان در حد و اندازه‌های این حوزه نبوده، گفت: این مسئله سبب شده که به سمت تکنولوژی‌های بالاتر در حوزه بیمارستان‌سازی و تجهیزات بیمارستانی حرکت نکنیم و نتوانیم بیمارستان‌های هوشمند در کشور ایجاد کنیم.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: توانایی پیش رفتن به سمت ساخت بیمارستان‌های هوشمند و ارتقای کیفیت تجهیزات بیمارستان‌سازی چندان سخت نیست و نیاز است هم در زمینه افزایش منابع برنامه‌هایی را انجام دهیم و هم توانایی‌های مهندسی مورد توجه قرار گیرد.

حریرچی اظهار داشت: اگر معیارهای لازم برای برگزاری نمایشگاه‌های بیمارستان‌سازی و تجهیزات بیمارستانی در نظر گرفته شود، ما نیز در وزارت بهداشت حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

وی در پاسخ به این‌که آیا تجهیزات بیمارستانی و پزشکی در کشور ما استانداردهای لازم را دارد، گفت: تجهیزاتی که در بیمارستان‌های کشور توزیع می‌کنیم، استاندارد است، ولی این‌که کل تجهیزات بیمارستانی و پزشکی داخل کشور استاندارد است یا خیر باید گفت که این مسئله هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد و با تامین منابع مناسب می‌توانیم این مشکل را نیز برطرف کنیم. بخشی از منابع در این زمینه از منابع عمومی مانند هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود.

گفتنی است که دومین نمایشگاه بین‌المللی بیمارستان‌سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی ۲۶ تا ۲۹ مهر امسال با حضور نمایندگانی از کشورهای آلمان، آمریکا، ایتالیا، ترکیه، انگلستان، فرانسه و تایوان در فضایی به وسعت ۹ هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/NuVE7

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک