به دلیل ابتلا به سنگ کیسه صفرا:

حمید فرخ نژاد زیر تیغ می‌رود

۱۳۹۵/۰۷/۱۷ در ۱۰:۴۵

حمید فرخ‌نژاد، بازیگر سینما به دلیل بیماری گوارشی در بیمارستان سینا بستری شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، حمید فرخ‌نژاد شب گذشته به دلیل درد شدید در ناحیه شکم به اورژانس بیمارستان سینا مراجعه کرد و بستری شد.

حسین کرمانپور، مدیر اورژانس بیمارستان سینا درباره وضعیت عمومی این بازیگر سینما به خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک گفت: وی مشکل گوارشی قبلی داشته که به دلیل پرکاری و اهمیت ندادن به این مشکلات، بیماری‌اش حاد شده و شب گذشته با درد شدید به اورژانس بیمارستان سینا مراجعه کرد که پس از بررسی‌ها مشخص شد چند سنگ بزرگ صفرا نیز دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی اقشار مانند هنرپیشه‌ها و پزشکان کمتر به تغذیه و شرایط جسمی خود اهمیت می‌دهند و همین موضوع ایجاد مشکل می‌کند. به خصوص هنرپیشه‌ها که بیشتر به ظاهر خود می‌رسند تا داخل‌شان.

کرمانپور با اشاره به این‌که در حال حاضر تیم خوبی درمان این بازیگر را بر عهده گرفته است، گفت: فردا یا پس فردا این بازیگر جراحی می‌شود و سنگ‌ها خارج خواهند شد و در حال حاضر وضعیت عمومی وی خوب است.

مدیر اورژانس بیمارستان سینا درباره علت ابتلا به بیماری سنگ کیسه صفرا گفت: این بیماری بیشتر در خانم‌ها، افراد چاق و سنین بالاتر از ۴۰ سال دیده می‌شود و چربی خون بالاتر از ۲۰۰ می‌تواند زمینه‌ساز این بیماری باشد.

وی ادامه داد: تحرک کم، استفاده از غذاهای پرچرب، مشکلات کبدی، غذا نخوردن به موقع و نداشتن برنامه ورزشی از دیگر دلایل ابتلا به بیماری سنگ کیسه صفرا است.

کرمانپور در پایان با اشاره به این‌که چکاپ‌های دوره‌ای و بررسی مداوم میزان چربی خون می‌تواند از بروز این بیماری جلوگیری کند، گفت: افرادی مانند فرخ‌نژاد که جوان هستند، جراحی‌شان به صورت بسته انجام می‌شود و مشکل خاصی ایجاد نخواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/qYYco

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک