دبیر انجمن آب‌های معدنی یک تنِ همه مشکلات آب‌های بسته بندی را رد کرد

۱۳۹۶/۰۴/۱۲ در ۱۰:۰۱

آب آشامیدنی

دبیر انجمن آب‌های معدنی کشور در خصوص میزان نیترات موجود در آب‌های معدنی گفت: در استاندارد جهانی و نه فقط در ایران، مقدار نیترات در آب بسته بندی ۵۰ میلی گرم است، اما نیترات موجود در آب‌های بسته بندی ایران غالبا زیر ۱۰ و ۵ است و اگر مردم مثلا عدد ۷ را ببینند فکر می‌کنند دارای نیترات بالایی است.

به گزارش ایران پزشک، پیمان فروهر با اشاره به تعداد واحدهای فعال در زمینه بسته بندی آب گفت: حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ واحد بسته بندی آب داریم که فراخور شرایط و ویژگی‌ها و مسائل اقتصادی، روشن و خاموش می‌شوند و ممکن است نسبت به شرایط فصلی تولید را ادامه بدهند یا ندهند.

وی در خصوص ساز و کارهای نظارتی بر کیفیت آب‌های معدنی، اظهار کرد: نظارت بر این واحدها وجود دارد؛ مخصوصا در پیک فصلی محصول، به شدت از هر دو نهاد نظارتی سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد به صورت موازی نظارت‌ها انجام می‌شود.

دبیر انجمن آب‌های معدنی کشور در خصوص میزان نیترات موجود در آب‌های معدنی متذکر شد: در استاندارد جهانی و نه فقط در ایران، مقدار نیترات در آب بسته بندی ۵۰ میلی گرم است، اما نیترات موجود در آب‌های بسته بندی ایران غالبا زیر ۱۰ و ۵ است و اگر مردم مثلا عدد ۷ را ببینند فکر می‌کنند دارای نیترات بالایی است. زمانی نیترات آسیب می‌زند که از مقدار دریافت حد مجاز بالاتر باشد، اگر هم مقدار نیترات بالاتر بوده باید ببیند مدت زمان دریافت چقدر بوده است.

فروهر در خصوص قرار گرفتن بطری‌های آب معدنی در مقابل خورشید و تغییرات شیمیایی در محصول، در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: امروزه در دنیا سفارش و بسته بندی به گونه‌ای شده که هر روز آب خرید می‌کنند؛ پس خرید و سفارش آب بسته بندی، روزانه یا حداکثر یک روز در میان است. در ثانی تمام مطالعات روی آفتاب و آب بسته بندی در بازه‌های چهار ماه، شش ماه و یک سال است؛ نه این‌که امروز خرید و فردا تمام می‌شود. ضمن این‌که تمام تحقیقات نشان می‌دهد که این تغییرات در این بازه‌های زمانی تماما زیر سطح استاندارد است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/pQ3re

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک