دبیرعلمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی مطرح کرد:

دررفتگی مفصل کشکک زانو در زنان شایع‌تر از مردان

۱۳۹۶/۱۱/۳۰ در ۱۳:۵۲

دبیرعلمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی با اشاره به این‌که دررفتگی مفصل کشک زانو در زنان شایع‌تر از مردان است، گفت: دررفتگی مفصل کشکک زانو در افراد جوان و زنان بیشتر دیده می‌شود و هر چند که شیوع بالایی ندارد، ولی توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش ایران پزشک، حمیدرضا یزدی با بیان این‌که مفصل کشکک زانو می‌تواند دچار دررفتگی شود، گفت: آسیب‌های ورزشی، افرادی که زمینه ایجاد درد یا انحراف زانو دارند یا دچار شلی رباط بدن هستند، ممکن است دچار دررفتگی مفصل کشکک زانو شوند.

وی ادامه داد: افرادی که برای اولین بار دچار دررفتگی کشکک زانو می‌شوند و ورزشکار نیستند اصولا درمان غیرجراحی برای آن‌ها توصیه می‌شود، ولی اگر این اتفاق مکرر رخ دهد نیاز به جراحی وجود دارد.

یزدی بیان کرد: دررفتگی مفصل کشکک زانو در افراد جوان و زنان بیشتر دیده می‌شود و هر چند که شیوع بالایی ندارد، ولی توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

دبیر علمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی اظهار کرد: دررفتگی مفصل کشکک زانو اگر درمان نشود و فرد مکرر دچار این مشکل باشد، آسیب به غضروف کشکک و آرتروز زودرس برای آن به وجود می‌آید. همچنین درد و مشکل حرکتی خواهد داشت و در نتیجه جراحی مفصل زانو در سنین بعدی را به همراه دارد.

یزدی در پایان گفت: به دلیل این‌که شلی رباط‌های بدن در زنان بیشتر وجود دارد، بنابراین دررفتگی مفصل کشکک زانو نیز آمار آن در زنان بیش از مردان است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/bdpIR

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک