معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت:

در تکریم بیمار به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شده‌ایم

۱۳۹۵/۰۸/۲۶ در ۲۲:۰۷

معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به نوسازی تخت‌های درمانی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: در زمینه تکریم بیمار به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شده‌ایم و شأن بیمار تا حد قابل قبولی در فضای اقامتی رعایت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، علی ماهر در برنامه «ره آورد» شبکه رادیویی سلامت گفت: همزمان با آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت، نوسازی تخت‌های بستری در دستور کار قرار گرفت.

ماهر اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه‌ای برای بازسازی و نوسازی تجهیزات اقامتی بیمار در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اجرایی نشد و به دلیل کمبود منابع مالی، اجرای این مهم تا پیش از طرح تحول نظام سلامت به ندرت صورت می‌گرفت.

وی افزود: طبق ارزیابی انجام شده از ۸۶ هزار تخت در بخش دولتی، حدود ۳۳ درصد باید تعویض یا تعمیر می‌شد که خوشبختانه این مهم به صورت کامل انجام شد و در حال حاضر تخت درمانی فرسوده در بیمارستان‌های دولتی سطح کشور وجود ندارد.

معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: برآورد ما نوسازی حدود ۴۰ هزار تخت در سراسر کشور بود که ۲۵ هزار تخت بزرگسال، ۵ هزار تخت کودک و تعداد قابل توجهی تخت نوزاد خریداری و توزیع شد.

به گفته ماهر، نوسازی و بازسازی تخت‌های درمانی بنا به نیاز و در تمام استان‌های کشور انجام شده که بر این اساس، اجرای طرح در ۵۷۶ بیمارستان در ۳۷۴ شهر عملیاتی شده است.

وی اظهار کرد: در زمینه تکریم بیمار به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شده‌ایم و شأن بیمار تا حد قابل قبولی در فضای اقامتی رعایت می‌شود و در صدد گسترش این مهم به خارج از فضای اقامتی بیماران هستیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/119rT

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک