در بازدید نوروزی وزیر بهداشت از سازمان غذا و دارو مطرح شد؛

در دنیای سیاست رحم و مروتی در کار نیست

۱۳۹۵/۰۱/۱۵ در ۱۰:۱۵

وزیر بهداشت در بازدید نوروزی خود از سازمان غذا و دارو به اهمیت واکسن و تجهیزات پزشکی در اعتبار دولت در حوزه سلامت اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از وبدا، سید حسن هاشمی در بازدید نوروزی از سازمان غذا و دارو گفت: اگر چه ما در سال ۹۵ مشکلاتی را که در سال ۹۴ با آن روبه‌رو بودیم نخواهیم داشت، ولی امسال از نظر سیاسی سال بسیار مهم و سختی است. پس اگر دوست داریم به دولت کمک کنیم خیلی باید مراقبت کنیم که از نظر دارویی در کشور کمبود نداشته باشیم؛ فرض کنید در تابستان اعلام کنند که از نظر سرم کمبود داریم، همین کافیست تا دولت ضربه بخورد.

وزیر بهداشت گفت: باید دو چشم دیگر هم قرض بگیریم و مراقب این حوزه باشیم؛ باید تعداد کمبود اقلام دارویی را به حداقل برسانیم، زیرا ما از این نظر آسیب پذیر هستیم و در دنیای سیاست هم رحم و مروتی در کار نیست.

وی درباره جلوگیری از فساد در حوزه دارو نیز یادآور شد: مراقب باشیم تا اتفاقی نیفتد تا عده‌ای که منتظرند و ابزار این کار را هم دارند، از کاه، کوه بسازند.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت بخش دارو به دلیل منافع مالی خاطرنشان کرد: ما اول از همه امین مردم هستیم و مسئولیت‌مان بسیار سنگین است و باید حواس‌مان باشد که عده‌ای به اسم اقتصاد مقاومتی نیایند و محصولات دست چندم را به خورد مردم دهند یا وارد بازار کنند.

وی افزود: دارو و تجهیراتی که در اختیار مردم قرار می گیرد اهمیت بسیار بالایی دارد و اجازه نمی‌دهیم دکور یک وسیله را از خارج بیاورند و به اسم داخل بخواهند ثبت کنند.

هاشمی گفت: همه حاضریم برای حفظ اقتصاد مقاومتی و استقلال کشور جان خود را هم نثار کنیم، ولی دلال مظلمه عده‌ای که بخواهند سر مردم کلاه بگذارند نخواهیم شد. در عین این‌که باید بکوشیم سخت‌گیری بی مورد نداشته باشیم.

وی افزود: البته راه این کار بیشتر در دست دولت و مجلس است که کاری کنند تا تدبیری بیندیشند تا دستگاه‌های شبه دولتی پای خود را از این کار اقتصادی بیرون بکشند و به بخش خصوصی فرصت بدهند تا صنعت دارویی کشور نوسازی شود و فعالان بخش خصوصی رقابت در بازارهای بین‌المللی را بیاموزند تا کیفیت ارتقا پیدا کند.

وزیر بهداشت از حوزه دارو به عنوان یکی از بخش‌های کمک کننده اقتصاد مقاومتی یاد کرد و ادامه داد: نباید تحت تاثیر فضاهایی که ایجاد می‌شود قرار بگیرید که مثلا واردات زیاد شده؛ این‌ها مهم نیست، مهم صادرات است و تراز که باید مثبت باشد.

هاشمی در پایان یادآور شد: ایران اگر بخواهد در صنعت دارو پیشرفت کند حتما باید رقابت در حوزه دارو و مواد اولیه را افزایش دهد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/t95W4

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک