در گفت‌وگو با ایران پزشک مطرح شد:

دفاتر پیش‌خوان سلامت، پیش قراولان نظارت بر کارخانه‌ها

۱۳۹۶/۰۹/۰۷ در ۱۹:۰۵

جنت

مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با بیان این‌که دفاتر پیش خوان سلامت برای نظارت بر محصولات تولیدی کارخانه‌ها در حال شکل‌گیری است، گفت: به‌ زودی نظارت‌های فیزیکی را به انجمن‌ها واگذار می‌کنیم و دفاتر پیش‌خوان سلامت به همین منظور در حال شکل‌گیری است.

بهروز جنت در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک درباره تغییرات نظارت بر محصولات تولیدی کارخانه‌ها گفت: نظارت‌ها بیشتر می‌شود و به سوی برون سپاری و الکترونیک شدن می‌رود.

وی در ادامه از تشکیل دفاتر پیش خوان سلامت خبر داد و افزود: به‌ زودی نظارت‌های فیزیکی را به انجمن‌ها واگذار می‌کنیم و دفاتر پیش‌خوان سلامت به همین منظور در حال شکل‌گیری است. در واقع یک سری کارهای اصلی را به انجمن‌ها واگذار می‌کنیم، در همین حال ما نظارت‌های‌مان را نیز به صورت الکترونیک انجام می‌دهیم.

جنت درباره نحوه انجام این نظارت بیان کرد: همه کسانی که نظارت می‌کنند فعالیت‌شان بر اساس اپلیکیشن سازمان غذا و دارو انجام می‌شود، همه اطلاعات آنلاین وارد سامانه وزارت بهداشت شده و هر سندی که ارسال و ثبت می‌شود باید تصویر داشته باشد.

وی در پایان گفت: همچنین ماموریت‌ها و بازرسی‌ها توسط سیستم توزیع می‌شود. بازرسان از میان متخصصان تغذیه هستند که زیر نظر بخش خصوصی کار می‌کنند؛ زیرا هیچ جای دنیا به سمت بزرگ کردن دولت نمی‌روند، بلکه بازرس‌ها همه توسط انجمن‌ها فرستاده می‌شوند و نظارت و بازرسی بر عهده سازمان‌های مسئول است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/o9Qha

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک