دلیل افتادگی مچ پا و انگشتان

۱۳۹۶/۰۸/۱۶ در ۰۹:۳۹

یک فلوشیپ جراحی پا و مچ پا با اشاره به دلیل افتادگی مچ پا و انگشتان گفت: جدیدترین روش‌های جراحی‌های پا و مچ پا در بیست و پنجمین کنگره سالانه انجمن ارتوپدی ایران ارائه می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، محسن موحدی یگانه در آستانه برگزاری بیست و پنجمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران اظهار کرد: این کنگره امسال با حضور صدها متخصص ارتوپدی و سخنرانان صاحب نام ایرانی و خارجی از ٢٩ آبان تا ٣ آذر ماه برگزار می‌شود.

مسئول کارگاه مچ پا در بیست و پنجمین کنگره سالانه انجمن ارتوپدی ایران افزود: حضور چشم‌گیر ده‌ها سخنران از آسیا، اروپا و آمریکا در این دوره نشانه سطح بالای علمی این کنگره بین‌المللی و مایه افتخار انجمن ارتوپدی ایران است.

این فلوشیپ جراحی پا و مچ پا ادامه داد: از آن‌جا ‌که سال گذشته استقبال بی‌نظیری از مباحث مرتبط با جراحی‌های پا و مچ پا شده بود، در این دوره نیز مباحث مرتبط با تکنیک‌های نوین در جراحی‌های پا و مچ پا بخش عمده‌ای از کنگره را شامل می‌شود.

موحدی یگانه گفت: در این دوره سعی شده تا هم مباحث پیچیده‌ای مانند پای دیابتی و پای نوروپاتیک مورد بحث قرار گیرد و هم جدیدترین روش‌های جراحی در آسیب‌های ورزشی به نمایش گذاشته شود.

وی بیان کرد: نقد و بررسی جدیدترین مقالات داخلی که در معتبرترین مجلات خارجی به چاپ رسیده در این کنگره گنجانده شده تا از تولیدکنندگان علم در داخل کشور نیز تقدیر شود.

این فلوشیپ جراحی پا و مچ پا افزود: موضوعاتی همچون پای دیابتی، پای نوروپاتیک، کف پای صاف، ناپایداری‌های مچ پا، آسیب‌های ورزشی و فلج مچ پا از مهم‌ترین عناوین سخنرانی‌های این دوره است.

موحدی یگانه در ادامه به فلج مچ پا نیز اشاره کرد و گفت: آسیب عصب پرونئال عمدتا به دنبال تصادفات یا شکستگی‌ها و آسیب‌های اطراف زانو اتفاق می‌افتد. فلج کامل این عصب منجر به افتادگی مچ پا و انگشتان می‌شود و بیمار قادر به بالا آوردن مچ پا و انگشتان نیست.

وی بیان کرد: تکنیک انتقال تاندون تیبیال خلفی متداول‌ترین تکنیک برای درمان این عارضه در نیم قرن اخیر بوده، اما این تکنیک در ٣٠ درصد موارد نمی‌تواند بالانس پا را به طور کامل اعاده نماید و همچنین افتادگی انگشتان نیز با این روش اصلاح نمی‌شود.

این فلوشیپ جراحی پا و مچ پا با بیان این‌که برای اولین بار در سال ٢٠١۶ میلادی تکنیک جراحی انتقال سه گانه تاندون از ایران به جامعه جراحان پا و مچ پا آمریکا معرفی شد، گفت: این روش به عنوان یک تکنیک موفق در مجله رسمی انجمن جراحان پا و مچ پا آمریکا به چاپ رسید.

موحدی یگانه اظهار کرد: در این تکنیک که به نام دکتر موحدی Movahedi Tendon Transfer به ثبت رسیده، سه تاندون از کف پا به پشت پا منتقل می‌شود و علاوه بر اصلاح افتادگی مچ پا، افتادگی شست پا و سایر انگشتان نیز اصلاح می‌شود و بالانس مناسبی را برای حرکات پا و مچ پا تامین می‌کند.

بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران، ۲۹ آبان لغایت ۳ آذر در هتل المپیک برگزار می‌شود. در کنگره امسال، ۱۱ سخنران خارجی از کشورهای آمریکا، کره، ترکیه، آلمان، کلمبیا، انگلستان، کانادا و اتریش حضور دارند. همچنین در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران ۶ ری لایو سرجری هیپ، دست، تروما، زانو، مچ پا و شانه برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/rFdPE

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک