وزیر بهداشت:

دولت در موضوع بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی منفعل عمل کرده است

۱۳۹۵/۱۲/۰۳ در ۱۳:۲۴

وزیر بهداشت با تاکید بر این‌که چاره کار بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی در دست دولت قرار دارد، گفت: متاسفانه دولت در موضوع بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی منفعل عمل کرده است و اگر درست عمل می‌کرد چنین مشکلاتی را شاهد نبودیم.

به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، بررسی بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان کمیسیون بهداشت، کمیسیون اجتماعی، وزیر بهداشت، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، رییس سازمان نظام پزشکی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت برگزار شد.

سید حسن هاشمی با اشاره به این‌که این بحث‌ها باید در درون دولت ساماندهی شود، گفت: مسئول اصلی در این موضوع سازمان برنامه و بودجه است و بعید است چنین مواردی در درون مجلس به نتیجه برسد.

او با تاکید بر این‌که چاره کار در دست دولت قرار دارد، افزود: بحث‌های زیادی تاکنون در دولت در خصوص بدهی بیمه‌ها انجام شده و سازمان تامین اجتماعی خود را در این موضوع غیردولتی می‌داند، اما در کل حالت بینابین دارد یعنی در آن مقطع که مصلحت است این سازمان خود را دولت می‌داند و هر جا که مصلحت نباشد غیردولتی است!

وزیر بهداشت با بیان این‌که در بسیاری از مقاطع تناقض در رفتار تامین اجتماعی وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه دولت در موضوع بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی منفعل عمل کرده است و اگر درست عمل می‌کرد چنین مشکلاتی را شاهد نبودیم به عنوان مثال در سال ۹۵ هیچ اعتباری برای سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته نشد بنابراین این سازمان چطور می‌تواند خدمات را دریافت کند، اما پولی نداشته باشد.

هاشمی با اشاره به این‌که از ۸ هزار میلیارد تومان بدهی بیمه سلامت به مراکز درمانی تاکنون هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در دست وزارت بهداشت قرار گرفته است، اظهار کرد: هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان هم اوراق با بهره ۱۶ درصد و پرداخت ۴ ساله برای ما در نظر گرفته‌اند که بارها گفتیم این اوراق را به صورت نقدی به ما بدهند.

وزیر بهداشت با تاکید بر این‌که شرکت‌های دارویی و تجهیزاتی سرمایه‌ قابل قبولی در دست ندارند، گفت: متاسفانه برخی شرکت‌ها تجهیزات را خریداری کرده‌اند و در حال حاضر به دلیل این که پول آن‌ها پرداخت نشده است در داخل زندان هستند. ضمن این‌که مگر ما به دنبال تصدی وزارت بهداشت بودیم و به میل خود پا در این مسیر گذاشتیم.

 پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/5oIO8

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک