با همکاری شرکت هنکل:

دیوار ۴۷ مسقف شد

۱۳۹۶/۰۴/۲۸ در ۰۹:۲۴

ایران پزشک – مریم مهران راد: حدود ده ماه پیش بود که سقف خانه‌شان دیگر سایه بر سرشان ننداخت. نوه‌های صاحب خانه قبلی برای فروش ملک موروثی مادربزرگ دست به کار شدند و دیوار خانه ۴۷ فرو ریخت. موسس انجمن هر راهی را برای خانه‌دار شدن بچه‌هایی که تنها به خاطر این‌که کروموزومی از ما بیشتر دارند کمتر دیده می‌شوند دنبال کرد و آخر سر دست بچه‌هایش را گرفت و به برنامه هزار داستان شبکه نسیم رفت. نقطه عطفی در ماجرای خانه‌دار شدن بچه ‌های دیوار ۴۷ از همان شب اتفاق افتاد. نمایندگان شرکت هنکل آلمان در ایران، برنامه آن شب آن برنامه را دیدند و دل‌شان لرزید و به فکر سقفی برای دیوار ۴۷ افتادند.

موسی نعمتی فرد، مدیر منابع انسانی کارخانه‌های شرکت هنکل برنامه آن شب را می‌بیند و با همکاری همسرش به دنبال پیدا کردن نشانی از دیوار ۴۷ای‌ها اینترنت را زیر و رو می‌کنند و دست آخر به نشانی از آزاده عباس‌زاده، موسس این خیریه می‌رسند.

نعمتی فرد درباره ماجرای تامین هزینه مورد نیاز ملک برای بچه‌های دیوار ۴۷ به ایران پزشک گفت:‌ شرکت هنکل در راستای انجام پروژه‌های خیریه سالیانه بر اساس بند‌ها و استراتژی‌هایش کمک‌هایی به خیریه‌های مختلف می‌کند؛ برای مثال طرح‌های بازسازی مدارس مناطق محروم، کمک به شیرخوارگاه‌های نیازمند و موضوعات این چنینی را در برنامه دارد.

وی درباره خانه دیوار ۴۷ گفت: آن شب وقتی برنامه بچه‌های دیوار ۴۷ پخش شد و دیدم که این بچه‌ها چقدر خوب فوتبال بازی می‌کنند بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم. آن‌ها نیاز به کمک مالی داشتند و ما هم این امکان را داشتیم پس به دنبال نشانه‌ای از دیوار ۴۷ گشتیم و حالا توانستیم پول پیش تهیه یک ملک مناسب را در اختیار دیوار ۴۷ قرار دهیم.

سندروم دان

نعمتی فرد از تمایل شرکت هنکل برای ادامه کمک‌ها به این انجمن خیریه خبر داد و افزود: ما حتی پارتیشن‌بندی ملک جدید را بر عهده گرفتیم و در حوزه‌های دیگری که توانایی داشته باشیم نیز همکاری با این انجمن را ادامه‌ خواهیم داد.

یکی دیگر از افرادی که در تامین سقفی برای دیوار ۴۷ای‌ها نقش داشت، لیلا سارنگ، مدیرکل منابع انسانی شرکت هنکل در ایران و مدیر تطبیق استانداردهای ایران و آلمان است. او کسی بود که مسئولان آلمانی را راضی کرد تا مبلغی فراتر از آن‌چه هر ساله برای خیریه‌ها کنار می‌گذارند، به دیوار۴۷ بدهند تا مسئولان این انجمن بتوانند ملکی را هر چند اجاره ای برای بچه‌های‌شان تهیه کنند.

سندروم دان

او در این‌باره به ایران پزشک گفت: ما باید چنین پروژه‌هایی را به شرکت اصلی در آلمان معرفی کنیم. معمولا برنامه کمک به خیریه‌ها و به خصوص خیریه‌هایی که با بچه‌ها سروکار دارند را در برنامه داریم و امسال برای دیوار ۴۷ تمام تلاش‌مان را کردیم.

وی با اشاره به این‌که متاسفانه وقتی حرف از سندروم دان به میان می‌آید کسی نمی‌داند که مشکلات این بچه‌ها چیست، گفت: معتقدم این انجمن باید تبلیغات بیشتری انجام دهد و مردم را بیشتر با این بچه‌ها آشنا کند.

گفتنی‌ست از دیگر اتفاقات خوب در ماجرای خانه‌دار شدن بچه‌های دیوار ۴۷، تقبل اجاره ماهانه این ملک توسط خیر دیگری بود که نخواست نامش در این میان آورده شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/HlFoK

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک