از سامانه تیتَک در پنجمین روز هفته سلامت رونمایی شد؛

راهی برای حذف بروکراسی‌های اداری

۱۳۹۵/۰۲/۰۵ در ۱۷:۰۱

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در همایش ملی نشان ایمنی و سلامت، سامانه تیتک را راهی برای حذف بروکراسی‌های اداری عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، بهروز جنت در این مراسم که در پنجمین روز هفته سلامت برگزار شد با اشاره به این‌که بیشترین مخاطره جامعه ما بیماری‌های غیرواگیر است، گفت: خطرناکترین و مرموزترین بیماری غیرواگیر دیابت است.

جنت افزود: کاهش دریافت کالری از طریق کاهش قندهای ساده، چربی و نمک از اولویت‌های کاری سازمان غذا و دارو در سال ۹۵ محسوب می‌شود.

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به این‌که کاهش دغدغه‌های تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان موادغذایی از دیگر برنامه‌های امسال سازمان غذا و داروست، ادامه داد: به این منظور سامانه ttac را راه‌اندازی کردیم که در ماه جاری قسمت مربوط به ثبت واردات مواد اولیه فعال می‌شود.

وی افزود: دریافت پروانه از طریق این سامانه از دیگر برنامه‌های امسال سازمان غذا و داروست تا هر کسی که می‌تواند محصول خوب با فرمولاسیون مناسب سلامت ارائه دهد با ثبت در این سامانه و حذف بروکراسی‌های اداری با تنوع بیشتر و تمرکز بر ارتقای سلامت محصولات خود در راه اهداف سلامت محور گام بردارد.

لازم به ذکر است در این مراسم که در مرکز همایش‌های صدا وسیما برگزار شد با حضور وزیر بهداشت از سامانه تیتک رونمایی شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/rYM7y

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک