با حضور رییس جمهور ارمنستان و سفیر ایران انجام شد:

راه اندازی دستگاه رادیوتراپی درمان سرطان در ارمنستان

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ در ۲۳:۳۸

تعدادی دستگاه‌های پیشرفته درمان سرطان به همت مهندسین و متخصصان ایرانی در کشور ارمنستان راه اندازی شد.

به گزارش ایران پزشک، در راستای همکاری‌های علمی و پزشکی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان و به دنبال سرمایه گذاری دستگاه رادیو تراپی درمان سرطان و وسایل و تجهیزات مربوط به آن در بیمارستان فنارجیان ارمنستان از طرف پزشکان ایرانی، روز شنبه، سرژ سرکیسیان، رییس جمهور ارمنستان به همراه سجادی سفیر کشورمان در این بیمارستان حضور یافت و نسبت به افتتاح و راه اندازی آن اقدام کردند.

در این مراسم که با حضور رییس و کارکنان بیمارستان فنارجیان انجام شد، سجادی، سفیر ایران در ارمنستان در حضور رییس جمهور ارمنستان گفت: امروز تحول خاصی در عرصه پزشکی ارمنستان صورت گرفت و یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین دستگاه‌های پزشکی مخصوص درمان بیمارهای سرطانی از جانب ایرانیان در بیمارستان فنارجیان سرمایه گذاری شد که باعث نجات جان هزاران نفر از مردم ارمنستان خواهد شد. ارمنستان با توجه به تعداد جمعیت و تعداد بیماران سرطانی حداقل به چهار دستگاه مشابه برای رسیدن به استانداردهای لازم نیاز دارد.

سفیر کشورمان در ارمنستان با اشاره به این‌که با حمایت های سرکیسیان از سفارت ایران در ارمنستان توانستیم طی دو سال اخیر تجهیزات و امکانات مدرنی را از ایران به ارمنستان بیاوریم، افزود: سرمایه گذاری این دستگاه توسط پزشکان ایرانی نه تنها باعث نجات جان چندین هزار نفر از مردم این کشور خواهد شد بلکه به پیشرفت و توسعه علم پزشکی این کشور نیز کمک شایانی می‌کند.

سجادی با تاکید بر این‌که با راه اندازی دستگاه رادیوتراپی درمان سرطان بیماران ارمنی جهت درمان نه تنها نیاز به سفر به کشورهای خارجی نخواهند داشت، اظهار کرد: بیماران می‌توانند با هزینه کم نسبت به درمان خود در داخل کشور ارمنستان اقدام کنند.

سفیر کشورمان در ارمنستان در ادامه ضمن تشکر از سرمایه گذاری خیرخواهانه و انسان دوستانه پزشکان ایرانی تاکید کرد: در آینده نزدیک سه دستگاه دیگر نیز توسط این پزشکان به شرط مهیا بودن شرایط، سرمایه گذاری خواهد شد که باعث خودکفایی کلیه استان‌های این کشور به این دستگاه‌ها در درمان بیماری‌های مختلف سرطانی در ارمنستان خواهد شد.

سرکیسیان، رییس جمهور ارمنستان نیز ضمن تشکر از سرمایه گذاری صورت گرفته توسط پزشکان ایرانی، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بعد از استقلال ارمنستان حامی و همراه مردم این کشور بوده و در مراحل سخت هیچ گاه مردم و دولت این کشور را تنها نگذاشته است.

رییس جمهور ارمنستان در ادامه گفت: نیازی به بازگو کردن کمک‌های صورت گرفته از طرف مردم و دولت ایران به ارامنه نیست؛ زیرا هر زمان که ارمنستان نیاز به حمایت ایران داشته از موهبت‌های ایرانیان برخوردار بوده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kCpsm

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک