رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خطاب به پزشکان زیبایی؛

راینوپلاستی را بهانه‌ای برای سرکیسه کردن مردم نکنید

۱۳۹۵/۰۱/۳۱ در ۱۶:۰۷

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از رویکردهای کاذب جراحی زیبایی انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمد هادی ایمانیه گفت: متاسفانه جراحی زیبایی به الگویی ناخوشایند و از سر چشم و هم چشمی و رقابت کاذب در جامعه ما تبدیل شده است. بداخلاقی ها در این عرصه به حدی است که همه را آزرده می سازد و در رقابتی غلط و نفس گیر همه به دنبال انجام آن هستند.

ربیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: متخصصان زیبایی و پزشکانی که در این عرصه کار می‌کنند باید با درایت و تدبیر بیشتری به موضوع نگاه کنند؛ راینوپلاستی نباید به پدیده‌ای برای سر کیسه کردن مردم بدل شود. این موضوع نباید دستاویزی برای کلاه گذاشتن سر مردم باشد. بسیاری از جراحی‌های زیبایی هیچ نفعی برای جامعه و برای فرد متقاضی ندارد.

ایمانیه ادامه داد: اگر کسی مشکل مادرزادی داشته باشد یا در تروما و حوادث دچار آسیب شود، جراحی زیبایی برایش توجیه‌پذیر است، اما راینوپلاستی برای کسانی‌که در رقابتی کاذب برای به دست آوردن زیبایی کاذب تلاش می‌کنند توجیهی ندارد.

وی با بیان این‌که بداخلاقی‌ها و زیاده‌طلبی‌ها در این عرضه به دانشجویان نیز سرایت کرده، گفت: این موضوع جای تاسف دارد؛ در حالی‌که ما در بسیاری از تخصص‌های پزشکی دچار کمبود هستیم بسیاری از دانشجویان به خاطر عایدی که این حوزه دارد، ادامه تحصیل در این رشته‌ها را بر می‌گزینند، عدم تناسب حرفه‌ای در مشاغل پزشکی با هجوم دانشجویان به سمت این تخصص‌ها در آینده مشکل‌ساز خواهد بود.

ایمانیه از متخصصان این حوزه و از پزشکان خواست تا با تغییر نگرش‌ها و تغییر نگاه‌ها به درخواست‌های زیبایی کاذب، راینوپلاستی را به جایگاه اخلاق بازگردانند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Fhgl9

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک